DÜNYA
Giriş Tarihi : 18-06-2021 15:56   Güncelleme : 18-06-2021 15:56

Bingöl İHH’dan Filistin’e gıda yardımı 

Bingöl İHH’dan Filistin’e gıda yardımı 

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH), Filistin’in Gazze şehrine gıda yardımında bulundu. 

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’nın, siyonist işgalciler tarafından havadan ve karadan saldırıya uğrayan Filistin için ayni, nakdi ve ilaç yardımı çağrısına, Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH)’dan destek geldi.

Bingöl İHH Derneği Başkanı Muhittin Gili, yaptığı açıklamada, Filistin’de yaşanan insanlık dramı sonrası çalışmalara hız verdiklerini belirtti.

Yardımların Filistin'e ulaştığını aktaran Gili, şunları kaydetti:

"Terör devleti İsrail’in Filistin’e havadan ve karadan yaptığı saldırı sonrası İHH olarak ‘Gazze’ye, Kudüs’e Umut Ol’ kampanyası başlatmıştık. Yaptığımız çalışmalar sonrası ‘Kudüs’ün Kılıcı’ savaşı sonrası Gazze’de savaştan etkilenen ve evleri yıkılan kardeşlerimize gıda yardımında bulunduk. Yardımlarımızı, Gazze halkının yanlarında olduğumuzu hissettirmek, kardeşlik ruhunu ayakta tutmak, kardeşlerimizin yüklerini hafifletmek ve kısmen de olsa onların ekonomik durumlarına destek olmak amacıyla gerçekleştirdik. Hayırseverlerimizin destekleri ile bu faaliyetlerimizi sürdürmeyi planlıyoruz. İşgalci İsrail'in saldırıları sonucu zor durumda olan Gazze halkını yalnız bırakmayalım. Kampanyamız devam ediyor." 

Az çok demeden kampanyaya destek talebinde bulunan Gili, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:  
“GAZZE yazıp 3072’ye SMS göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz. Türkiye Finans Bankası Bingöl Şubesi Hesap No: 2625066-1 
IBAN No:TR42 0020 6001 8702 6250 6600 01 - Cep: 0536 619 78 62. İHH’nın banka hesaplarına, online olarak internet sitesine ve en yakın İHH merkezine başvurarak yardımda bulunabilirsiniz." 

AdminAdmin