EKONOMİ
Giriş Tarihi : 24-09-2022 20:30   Güncelleme : 24-09-2022 21:57

Van Horne’nin ücretsiz dairesi 5 çocuklu kadına çıktı

Bingöllü iş insanı Fesih Zeki Mert’in sahibi olduğu Van Horne Construction şirketi tarafından Bingöl’de yaptırılan Niagara Bingöl Yaşam Evleri projesinin açılışı dolayısıyla ücretsiz verilecek dairenin talihlisi 5 çocuk annesi Zehra Yıldız oldu.

Van Horne’nin ücretsiz dairesi 5 çocuklu kadına çıktı

Bingöl merkez İnalı Mahallesi Gazi İlkokulu karşısında Van Horne Construction şirketi tarafından yapılan Niagara Bingöl Yaşam Evleri projesinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışta çekilen kura ile bir kişiye verilecek ücretsiz dairenin sahibi belirlendi.

Halk oyunları gösterisiyle başlayan açılışa Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Van Horne Construction Şirketi Sahibi Fesih Zeki Mert ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, açılışta yaptığı konuşmada, açılışa katılmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek,  açılışı yapılan projenin Bingöl’e değer katacağına inandığını söyledi.

İş insanı Mert’i tebrik eden Arıkan, "Hem yurt dışında hem ilimiz hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Fesih Zeki Mert'i yürekten kutluyorum. İlimize ciddi anlamda değer katacak bu projenin açılışında sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum." dedi.

İş İnsanı Fesih Zeki Mert de kendisinin Bingöllü olduğunu ve Kanada'da yaşadığını hatırlatarak, 2020 yılından itibaren Türkiye'ye yatırım yapmaya başladığını söyledi.

Kanada'da yaptıkları toplu konut projelerinin aynısını Bingöl'e yapmak istediklerini ifade eden Mert, “ Bugün bu gururu yaşıyoruz. Bu pilot projeyi Bingöl'de başlatarak Türkiye'nin yedi bölgesine yatacağız. Özellikle projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen çalışanlara emekleri için teşekkür ediyorum. İnşallah sonraki projelerde aynı arkadaşlarla devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal sorumluluk projelerine devam edeceklerini aktaran Mert, Kanada'da kazandıkları paranın yüzde 15'ini, Türkiye'de kazandıkları paranın da yüzde 20'sini sosyal sorumluluk projelerine ayırdıklarını kaydetti.

İş İnsanı Mert, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan'ın da proje için elinden gelen desteği verdiğini belirterek, "Bugün sosyal sorumluluk projesi olarak bir dairemizi bir vatandaşımıza vereceğiz. Yapacağımız çekiliş sonrasında çekilişi kazanan arkadaşa satış sözleşmesini ve anahtarını teslim edeceğiz. Sonraki ilk iş gününde de tapusunu vereceğiz." dedi.

Konuşmaların ardından çekilen kurada Zehra Yıldız adlı kişi dairenin sahibi oldu. 
Belediye Başkanı Arıkan, talihli Yıldız’a evin anahtarını verirken, Mert ise imzaladığı sözleşmeyi taktim etti.

Ücretsiz ev talihlisi Zehra Yıldız ise evli, eşinin işsiz ve 5 çocuk annesi olduğunu söyledi.

AdminAdmin