Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şubesi Başkanlığı, kentte bir engellinin toplu taşıma aracına alınmaması üzerine seslerini duyurmak için “#bingöldeengelsizulaşım” hastagıyla twitter’de etkinlik başlattı.
Altı Nokta Körler Derneği Genel Merkez  Genel Başkan  Yardımcısı ve Bingöl Şube Başkanı Mücahid Korkutata, yaptığı açıklamada, bu akşam saat 21.00’de başlattıkları Twitter çalışmasına bütün vatandaşları destek vermeye davet etti.
Toplu taşımada kullanılan akılı kartların geçerliliği, engelli raporu yenileme talepleri, akbil okutmalarında çıkan rencide edici sesler ve duraklarda engellilere yönelik incitici tavırların kendilerini rencide ettiğini aktaran Korkutata, sorunlarının çözümüne yerelde kulakların tıkanması üzerine böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi.
Korkuata, her sağlıklı bireyin engelli adayı olduğunu hatırlatarak, “Engelli vatandaşlarımızın yaşamış olduğu sorunları dile getirmek amaçlı bu aksam oluşturacağımız Twitter etkinliği 21.00 da başlayacaktır. Tüm sosyal medya mecralarında paylaşarak destek olmanızı talep ediyorum. Bize dstek vermek için #bingöldeengelsizulaşım etiketi ile kendi yorumlarınızı da katabilirsiniz. Herkese sonsuz şükranlarımı arz ediyorum.” ifadelerini kullandı.