EKONOMİ
Giriş Tarihi : 08-07-2021 13:28   Güncelleme : 08-07-2021 14:07

Genç Belediyesinden örnek çalışma! 1.5 ton buğday üretildi

Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik'in talimatıyla 10 dönümlük tarlada deneme ekimi yapılan buğdayın hasadı yapıldı. Elde edilen buğday daneleri ve saman satılarak belediye bütçesine aktarılacak.

Genç Belediyesinden örnek çalışma! 1.5 ton buğday üretildi

Bingöl Genç Belediyesi tarafından ekilen 10 dönümlük tarladan 1500 kilogram buğday ve 2 traktör saman ürettildi.

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik'in talimatıyla belediyeye ait 10 dönümlük arazide ekimi yapılan buğdayın hasadı gerçekleştirildi.

Genç İlçesi Küçük Sanayi Sitesi bölgesinde ekilen buğdayın biçer döğerle gerçekleştirilen hasadında Başkan Dirik de hazır bulundu.

Yapılan hasadın ardın 1500 kilogram buğday ile yaklaşık 2 römork saman elde edildi. Buğday ve samanın satılarak belediye bütçesine aktarılacağı belirtildi.

Genç Belediye Başkanı Dirik, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkenin tarım üretimine destek olmak, boş tarım arazilerini değerlendirmek ve vatandaşa örnek olmak amacıyla ekim yaptıklarını söyledi.

Tarım arazilerinin çok değerli olduğunu vurgulayan Dirik, "Suyumuza, toprağımıza sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bunun için tarım alanlarımızı değerlendirmek lazım. Salgının bize verdiği en önemli derslerden biri doğayla uyumlu, sağlıklı bir tarım yapmak.  Geçtiğimiz yıl kendi arazilerimizde ekimini yaptığımız buğdayımızın bugün hasadını yaptık. Örnek olur inşallah." diye konuştu.

 

Haber: Murat Gökçe / Gencinsesi Gazetesi