BÜLTENLER
Giriş Tarihi : 29-06-2021 13:05   Güncelleme : 29-06-2021 13:17

​Yetimler Vakfı, ‘Kurbanınla Sevindir’ Kampanyası başlattı 

​Yetimler Vakfı, ‘Kurbanınla Sevindir’ Kampanyası başlattı 

 Yetim, Öksüz ve Mağdurlar ile Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Vakfı (Yetimler Vakfı),  yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle ‘Kurbanınla Sevindir’ kampanyası başlattı.

Yetimler Vakfı Bingöl İl Temsilcisi Salih Çelik, yaptığı açıklamada, bu yılki kurban bedelinin 1250 TL olduğunu ifade ederek, hayırseverlerden kampanyaya destek çağrısında bulundu.

Filistin, Yemen ve Türkiye’nin yanı sıra Asya ve Afrika'nın birçok ülkesinde yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım çalışması yürüttüklerini ifade eden Çelik, vakıf olarak gerçekleştirilen tüm bağış ve yardım işlemlerinin şeffaf ortamda gerçekleştiğini dile getirdi. 

Çelik, şunları kaydetti:

"Kurban bedeli Türkiye’de bin 250, Asya ve Afrika’da 750, Arakan’da 900, Filistin’de 2 bin 800, Yemen’de ise bin 350 TL’dir. Bu yardımları vakfımıza ait internet sitesinde yer alan ‘Online Bağış’ butonundan yapabilirler. Son olarak vakfımızın banka hesaplarına hayırseverler ya da kurban bağışı yapmak isteyenler bizlere telefon ederek bildirebilirler. Banka hesabına bağış yapacak kardeşlerimiz, bağışın ne için olduğunu açıklama kısmına yazarsa bizim için daha kolay olacaktır."

Çalışmaların şeffaf bir şekilde yürütüldüğünü belirten Çelik, "Her yıl Asya ve Afrika’nın birçok ülkesiyle birlikte Filistin, Yemen ve Türkiye’de de kurban çalışmaları yapıyoruz. Elbette ki Asya ve Afrika'daki ülkelere de kurban yardımı yapacağız. Ama bu yıl özellikle kendi ülkemizi ihmal etmemek üzere kurban çalışmaları yapacağız. Kesilen kurban sahiplerine, kurbanın kesildiğine dair hemen SMS gönderiyor, sonraki günlerde ise kesime dair videolar gönderiyoruz. Bütün faaliyetlerimizi kayıt altına almaya çalışıyoruz. Çünkü hayır sahiplerinin yardımlarının nereye gittiğini bilmeye hakları vardır. Bu çalışmalarımızın şeffaflığını ortaya koyuyor. Ayrıca hayır sahipleri, yaptığı hayırların nereye gittiğini takip etmeliler. Yetim ve muhtaçların yüzünü güldürmek için hayırseverlerimizden gelecek kurban vekaletlerini, İçişleri Bakanlığı’nın “Kurban Kesim Yerlerine Yönelik Tedbirler” konulu genelgesi çerçevesinde, temizlik, maske ve mesafe kurallarını dikkate alarak hijyenik bir ortamda keserek yıl boyunca evlerine et girmeyen muhtaç ailelerimizin et ihtiyacını karşılayıp, onları sevindirmek istiyoruz." diye konuştu. 

BAYRAM SEVİNCİNE ORTAK OLUN 

Yapılacak kurban bağışı ile yetimlerin sevindirileceğini vurgulayan Çelik, "Bu bayramda keseceğiniz kurbanların yetimlere, öksüzlere ve muhtaçlara bayram sevinci vesilesi olmasını istiyoruz. Rabbim şimdiden hayırseverlerin yapacakları bağışları kabul etsin inşallah." dedi.

Çelik, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı: 

“İrtibat Telefon: 0536 499 94 43

Kuveyt Türk IBAN: TR93 0020 5000 0939 2451 6000 01 

Türkiye Ziraat Bankası A.Ş IBAN: TR70 0001 0025 4782 5246 9450 01”