GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-09-2021 17:46   Güncelleme : 17-09-2021 18:08

Vali Kadir Ekinci, Gaziler Günü’nü kutladı

Vali Kadir Ekinci, Gaziler Günü’nü kutladı

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

Vali Ekinci, mesajında, ezan, bayrak, vatan ve millet gibi değerler adına canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerin, bilincimizin sembol değerleri, tarihimizin parlayan yıldızı, kahramanlığın eşsiz timsali olduklarını belirtti.

"Birlik ve beraberliğimizin, dostluk ve kardeşliğimizin korunması ve perçinlenmesi, yarınlara daha güçlü ve diri taşınması adına nice destanlar yazan gazilerimiz, muzaffer tarihimizin ebedi kahramanlarıdır." diyen Ekinci, mesajının devamında şunları kaydetti:

"Eşine rastlanmayacak bir fedakarlık ile dahili ve harici bedhahlara göz açtırmayan, bu uğurda tarihimize gurur dolu şanlı sayfalar ekleyen kahraman gazilerimizle ne kadar iftihar etsek azdır.

Aziz milletimiz Malazgirt’te, Kut’ul Amare’de, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da ve 15 Temmuz’da vatanımıza, kutsal değerlerimize ve milli birliğimize kast edenlere karşı verdiği bütün mücadelelerde “Ölürsek şehit oluruz, kalırsak gazi” diyerek şehadeti ve gaza ruhunu her türlü değerin üstünde tutmuştur.

Unutmayalım ki, bu vatan, bir hilal uğruna toprağa düşen şehitlerin kanları ve canından geçen gazilerimizin fedakârlıklarıyla var oldu ve inşallah ilelebet var olacaktır. Devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kasteden her türlü karanlık güce karşı kararlılıkla sürdürdüğümüz mücadelede, şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz.

İstiklal ve istikbalimizin teminatı olan gazilerimizle birlikte, daha güçlü  ve aydınlık yarınlar hedefiyle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan ve millet için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize de huzurlu ve sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

19 Eylül Gaziler Günümüz Kutlu Olsun."

AdminAdmin