Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 103. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Ekinci, mesajında, şunları kaydetti:

"'Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir' düsturuyla kurulan ve Millî Mücadele’nin karargâhı olan bu meclis, dün olduğu gibi bugün de devletimizin, demokrasimizin ve istikbalimizin en büyük güvencesidir.

Ülkemizin umudu ve geleceğimizin teminatı sevgili çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.

Sizler bizim parlayan yıldızımızsınız. Her biriniz ülkemiz ve milletimiz için çok değerlisiniz.

İnanıyorum ki size armağan edilen bu kutlu günün temsil ettiği bütün değerleri sahiplenerek yaşatacak ve sonraki nesillere aktaracaksınız. Kahraman bir milletin evlatları olarak sizler, daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye inşa ederken dünyanın bütün çocuklarıyla el ele vererek huzurlu ve güvenli bir geleceğin kurulmasında önemli roller üstleneceksiniz.

Her yıl büyük bir gurur ve coşkuyla gönüllerimizde hissettiğimiz 23 Nisan sevincimizi bu yıl ülkemizde yaşadığımız deprem felaketi sebebiyle maalesef buruk duygularla karşılıyoruz. Bu büyük felakette yaşamını yitiren güzel yavrularımız başta olmak üzere vefat eden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; TBMM'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Birinci Meclis üyelerini, Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor; Gazi Meclisimize nice yüzyıllar diliyorum."