GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-12-2021 17:02   Güncelleme : 31-12-2021 17:35

Özel idare yerine modern park yapılacak

İnönü ile Hastane caddelerinin kesiştiği yerdeki eski özel idare yerinde yaptırılacxak modern parkın proje ihalesinin yapıldığı bildirildi. Belediye Başkanı Erdal Arıkan, yeni parkın çarşı merkezine nefes aldıracağını söyledi

Özel idare yerine modern park yapılacak

Bingöl Belediyesi, çarşı merkezinde bulunan eski özel idaresi alanına modern park inşa edecek.

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Yenişehir Mahallesi eski İl Özel İdaresi alanı ile arka kısmında bulunan lojman ve tahta barakalar alanına modern bir park inşa edileceğini müjdeledi.

8 Bin 280 Bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek parkın Proje İhalesinin gerçekleştirildiğini belirten Başkan Arıkan, yapım ihalesinin kent meydanı ile eşzamanlı gerçekleştirileceğini bildirdi.
Başkan Arıkan, modern ve estetik bir görüntüye sahip olacak yeni park ile çarşı merkezinin nefes alacağını vurgulayarak, proje ile Yenişehir Mahallesi’nin de yeni bir görünüme kavuşacağınıkaydetti.

Kent meydanı ve yeni park projesiyle çarşı merkezinde toplamda 25 bin 780 metrekarelik alanın düzenleneceğini hatırlatan Başkan Arıkan, şunları söyledi:

"Her iki projemizin hayata geçmesiyle çarşı merkezinin cazibesi artacak, ilimizde iki önemli yatırım hayata geçirilmiş olacak. İlimizin dört bir yanında yeşil alanı arttırmak, ailelerimizin çocuklarıyla birlikte güven içerisinde zaman geçirebilecekleri alanlar inşa etmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda atıl durumda olan DSİ parkımızı yeniden düzenliyoruz. Toplamda 70 bin metrekarelik alana sahip DSİ parkımız, yeni bir mesire ve içerisinde birçok sosyal etkinliğin düzenlenebileceği muazzam bir alana dönüşecek. Bunun yanı sıra farklı mahallelerimizde 6 yeni park inşa etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İmar uygunluğu göz önünde bulundurularak tespit edilen bölgelere yeni parklar inşa edilecek. Bir yandan modern ve kimlikli bir şehir inşa ederken, diğer yandan da bol yeşiliyle bir kent hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Daha yeşil bir Bingöl sloganıyla projelerimizi hayata geçiriyoruz. Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hayata geçireceğimiz Modern Sera Projemiz ile de kendi süs bitkilerimizi yetiştirerek, ilimizi rengarenk çiçeklerle süsleyeceğiz İnşallah.  Çarşı merkezinde hayata geçireceğimiz kent meydanı ile modern park projemizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum."
 

AdminAdmin