Türkiye Kano Federasyonu tarafından Bingöl ile birlikte 8 ilde ‘Rafting Bölgesel Eğitim ve Gelişim Kampları’ düzenlendi.

Genç ilçesinde düzenlenen kampa katılan sporcular, önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan yarışmalar öncesi hazırlık yapacak.

Türkiye Kano Federasyonu'nun 2024 yılı faaliyet programında yer alan Rafting Bölgesel Eğitim ve Gelişim Kampları kapsamında 15 Nisan 2024 tarihinde eş zamanlı olarak 9 ilde başladı.

Bingöl’de Abdullah Eraslan, Tunceli’de Mustafa Ali Akbulut, Van’da Süleyman Bayat ve Ramazan İlhan, Giresun’da Ahmet Zaimoğlu, Muğla’da Oğuzhan Ateş, Samsun’da Mert Alper Sarı, İstanbul’da Nihat Taşkan, Antalya’da Emre Yılmaz ve Kahramanmaraş’ta İmam Rabbani Yıldız olmak üzere uzman antrenörler liderliğinde başlayan gelişim kamplarına toplam 305 sporcu katıldı. Kamplar, 23 Nisan 2024 tarihine kadar devam edecek.

BİNGÖL’E DİYARBAKIR VE YOZGAT’TAN SPORCULAR GELDİ

Türkiye Kano Federasyonu koordinesinde Diyarbakır ve Yozgat’tan birçok sporcu, ‘Rafting Bölgesel Eğitim ve Gelişim Kampı’ için Bingöl’e geldi. Bingöl’deki rafting sporcularının da eşlik ettiği kamp, Bingöl Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Genç Kaymakamlığı, Genç Belediyesi ile Genç Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından destekleniyor. Kampa katılan sporcular, önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan şampiyonalara hazırlık yapacak.

Haber: Gencinsesi Gazetesi