SİYASET
Giriş Tarihi : 06-11-2021 19:16   Güncelleme : 06-11-2021 19:51

Lütfü Türkkan'ın Küfür Skandalına MHP Bingöl İl Başkanlığından Tepki

Lütfü Türkkan'ın Küfür Skandalına MHP Bingöl İl Başkanlığından Tepki

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, esnaf ziyareti sırasında şehit yakınına küfür etti. Görüntülerin ortaya çıkmasıyla büyük tepki toplayanTürkkan'a bir tepki de MHP Bingöl İl Başkanlığı'ndan geldi. MHP Bingöl İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İYİ Parti Bingöl’de yaptığı siyasi ziyaret esnasında şehit kardeşi bir vatandaşımızın, 'Bir de gelmiş Bingöl'e oy istiyorsun' sözüne karşılık İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan edepsizce, ardan, namustan uzak bir tavırla aziz şehidimizin yakınına küfür etmiştir. Bu küfür sadece o vatandaşa değil bu vatandaş gibi düşünen sağ duyulu millete yapılmış bir şuursuzluk, vandallık karakter dışı, siyasete yakışmayan bir çirkin davranıştır.

HDP’nin ve bebek katili PKK’nın gizli yandaşı olan bu düşünce, zaman zaman bu gibi olaylarda sabır edemeyip asıl fikirlerini gizlemeyip açığa çıkartıyorlar. Ey vekil senin liderin PKK’lı Selahattin Demirtaş ile kahvaltı yaparım diyor. Vatandaşta bunu söyledi, nedir bu hazımsız hareketiniz. Üstelik bu vatandaşımız bir şehit yakını. Bir şehit yakının boynuna sarılıp onu itekleyerek, küfür etmek, ona hakaret etmek, ne insanlığa sığar, ne siyasete, ne de ahlaka sığar.

Gariban vatandaşın boynuna sarılıp en çirkin küfür edebilme cesaretini keşke Siirt’teki olayda liderine 'burası Kürdistan' diyen haine de gösterebilseydiniz. Siz korkak ve cılız kahramanlığınızı gariban yüreği yanık şehit yakınına gösteriyorsunuz. Sizleri kınamak yetmez, sizleri silmek gerekir" sözlerine yer verildi.

 

 
Fatma ElesFatma Eles