Kurban Bayramı tatilinde 7/24 aralıksız olarak vatandaşlara en kaliteli şekilde sağlık hizmeti sunmaya çalışan Bingöl Devlet Hastanesi acil servisi, bu bayram tatilinde adeta hasta rekoru kırdı. 9 günde 14 bine yakın hastaya muayene ve tedavi hizmeti verildi.

Acil servis, özellikle haziran ayının 20 ve 21. günlerinde inanılması güç bir yoğunluğa ev sahipliği yaptı.

20 Haziran Perşembe Günü 1701 hastaya hizmet veren acil servisimiz, 21 Haziran Cuma günü ise 1729 hastaya sağlık hizmeti verildi.

Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Samet Tatlı,  konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kaliteli sağlık hizmeti sunmak adına ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

Başhekim Tatlı, şunları kaydetti:

“Öncelikle tüm herkesin geçmiş Kurban Bayramı bir kez daha kutlu olsun. Bayramda ve tatilde görev bilinciyle 7/24 hastanede emek veren mesai yapan tüm çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Hastane olarak daha önce tarihte görülmemiş bir yoğunlukla karşı karşıya kaldık diyebiliriz. Ama ekip arkadaşlarımızın özverili çalışması, idaremizin yerinde ve hızlı çözüm odaklı çalışması ile bu süreci son derece başarılı bir şekilde atlattık. Vatandaşımıza daha kaliteli hizmet sunmak adına elimizden geldiğince çabalamaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Sağlıklı günler diliyorum.”