Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler (ASH) İl Müdür Yardımcısı Ahmet Kırtay, Muş ASH İl Müdürlüğüne atandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı onayı ile Muş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak görevlendirilen Kırtay'ın cuma günü Muş'taki görevine başlaması bekleniyor.

Muş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Abdulbari Aksoy’un Bingöl’e atanmasının ardından boş kalmıştı.

Ahmet Kırtay Kimdir?

1982 yılında Bingöl ilinin Merkez ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Bingöl’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu. 2002’ de Bingöl Merkez Fatih İlköğretim Okulu’nda öğretmen olarak göreve başladı. 2004 yılında Burdur’da Yedek Subay olarak askerlik hizmetini yerine getirdi. 2005-2013 yılları arasında Bingöl’de farklı okullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, 2013-2014 yıllar arasında Ilıcalar İmam Hatip Ortaokulu’nda Müdür Yardımcılığı, 2014-2017 yılları arasında Şehit Mustafa Gündoğdu Ortaokulu’nda Okul Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 6 Nisan 2017 tarihinde Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde İl Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. 2018 yılında Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı İslam Hukuku Bilim Dalı’nda Yüksek Lisansını tamamladı. 2020 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi.
Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde, İl Müdür Yardımcılığı görevi yapmakta iken Muş Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne atanan Kırtay, evli ve iki çocuk babasıdır.