YEREL
Giriş Tarihi : 26-05-2022 14:26

Karlıovalılar doğalgaz için imza kampanyası başlattı

Yılın 6 ayı karla kaplı olan Bingöl'ün Karlıova ilçesinde yaşayan vatandaşlar, tek yürek oldu. Tek talepleri ilçeye doğalgaz verilmesi. Karlıovalılar, ilçeye doğalgaz getirilmesi için imza kampanyası açtı.

Karlıovalılar doğalgaz için imza kampanyası başlattı

Bingöl'ün yedi ilçesinden bir olan, adını karla kaplı ovasından alan ve yılın 6 ayı kış koşullarının hüküm sürdüğü 1940 rakımlı Karlıova ilçesinde, tek yürek olan vatandaşlar doğalgaz talebinde bulunmak için imza kampanyası başlattı.

Türkiye’de hava sıcaklığın en düşük olduğu ilçelerden biri olan ve yılın altı ayını kar altında geçiren Karlıova’da vatandaşlar doğalgaz istiyor. Vatandaşların talebi üzerine ilçedeki tüm köy muhatarları imza kampanyası başlattı. Kampanyaya ilçedeki tüm siyasi partilerde destek verdi.

Kömür fiyatlarının yüksek olmasından dolayı vatandaşların kalitesiz kömür kullanası sonucu, güzel havasıyla bilinen Karlıova’da son yıllarda hava ve çevre kirliliği de arttı. Artan hava kirliliği çocuk, yaşlı ve slikozis hastalarının sağlığını tehdit ediyor.

Son zamanlarda Karlıovanın tek gündemi olan doğalgaz meselesine çözüm bulmak için birlik olan ilçe halkı , yetkililerden ter bir taleplerinin olduğunu, onun da doğalgaz olduğunu belirtti.

Karlıova Dörtyol mevkisinde kurulan imza standına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. İmzaların tamamlanmasından sonra muhtarlar tarafından üst yazı ile gerekli makamlara teslim edileceği belirtildi.
kampanyaya destek veren muhtar Behçet Bingöl, ilçede kış ayının çok soğuk geçtiğini belirterek, "Karlıova güzel ve soğuk bir memlekettir. Kış aylarında kömür ile baş edemiyoruz, Bingöl merkez ve iki ilçeye doğalgaz geldiği için bizlerde ilçemiz için doğalgaz talep ediyoruz." dedi.

Muhtar Kutbettin Çoşkun da vatandaşların talebi üzerine imza kampanyası başlattıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Sağolsunlar tüm ilçe halkı ve tüm siyasi parti başkanlarıda bu konuda bizlere destek verdi. Tek bir talebimiz var doğal gaz istiyoruz." 

Muhtar Mehdi Gülen, "Vatandaşlarımızın tek derdi şuan doğalgazdır. Bu konuda yetkililerin sesimizi duymalarını istiyoruz.” dedi.

Muhtar Bayram Karabulak, “İlçemizin komşu illerinde doğalgaz mevcuttur. İlimiz Bingöl 60 km uzaklıkta ve maliyete bakılmaksızın acil bir şekilde doğalgazın ilçemize gelmesini talep ediyoruz. Çünkü vatandaşların bizlerden tek isteği var oda doğalgazdır." diye konuştu.

Muhrat Seven Aksoy ise "Kömür ile baş edemiyoruz artık, kaloriferli bir evin maliyeti 20 bin TL’dir. Vatandaşların kömür alacak güçleri yok. Aynı zamanda kış ayında hava kirliliğinden dolayı dışarı çıkamıyoruz. Buna kalıcı çözüm bulmak adına vatandaşalrın desteği ile imza kampanyası başlattık ve gerekli makamlara teslim edeceğiz. Karlıova olarak hiçbir şey istemiyoruz. Sadece doğalgaz istiyoruz." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin