GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-03-2021 15:56   Güncelleme : 03-03-2021 16:06

Karlıova'da 205 öğrenciye tablet hediye edildi

Karlıova'da 205 öğrenciye tablet hediye edildi

BNH- Bingöl Kültür, Tarih ve Tanıtım Doğa Derneğinin başlattığı "İnternetsiz ev, tabletsiz öğrenci kalmasın” kampanyasına İstanbulda faaliyet gösteren Poyrazlar aile derneği de destek vererek, Karlıova ilçesindeki öğrencilere 205 tablet hediye etti.

İstanbul Gaziosmanpaşa'da faaliyet gösteren Karlıova ilçesi Viranşehir köyü Poyraz ailesinin kurduğu Poyraz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ilçenin Dörtyol İlk ve Ortaokul'unda 205 öğrenciye tablet dağıttı.

Tablet dağıtımında duyduğu memnuniyeti dile getiren öğrencilerden Erkan Öz, "Pandeminden dolayı okula gidemediğimiz için uzaktan eğitimdende faydalanamıyorduk. Sağolsun hayırseverler tarfaından bizlere tablet verildi. Hepsine teşekkür ederim"dedi.

Konu hakkında açıklama yapan Poyrazlar dernek başkanı Ömer Poyraz, "Poyrazlar aile derneği olarak başlattığımız tablet dağıtma kampanyasına İstanbul, Batman ve ülkemizin farklı yerlerindeki iş adamlarının yapmış oldukları hayırları çocuklarımıza ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz. Yaptığımız bu faaliyetin de bölgemizdeki tüm dernek ve iş adamların örnek olmasını diliyorum"dedi.

Dernek üyelerinden iş insanı Hilmi Poyraz, "Dernek olarak Bingöl ve Karlıova'mızın öğrencilerine bir nebzede olsa bir tablet dağıtımı için buradayız. Burada ilk günden bu yana bizi teşfik eden Bingöl Kültür, Tarih ve Tanıtım Doğa, Derneği Başkanı gazeteci Galip Akengin ve Milli Eğitim müdürümüzle birlikte bir çalışma yaptık ve işin sonunda tablet takdimi gerçekleştirdik. inşallah hayırlı olur ve yerine ulaşmıştır diye düşünüyoruz" dedi.

Kampanyaya öncülük eden gazeteci ve aynı zamanda Bingöl Kültür, Tarih ve Tanıtım Doğa, Derneği Başkanı Galip Akengin, " Organize ettiğimiz İnternetsiz ev, tabletsiz öğrenci kalmasın kampanyası çerçevesinde buradayız. Çalışmalarımıza intertet üzerinde yaptığımız canlı yayınlarla başladık. Sağolsunlar ülkemiz ve yurt dışından çok güzel tepkiler geldi. İstanbul'dan Karlıova Viranşehir köyü bölgesindeki Poyrazlar ailesinin derneği tarafından 205 adet tablet getirildi ve biz bu kampanyada sadece aracı olduk. Allah bu dernekten, iş insanlarımızda ve hayırseverlerden razı olsun. Bizim amacımız ve hedefimiz buydu zaten.  Merhamet gösterelim ki, merhamet görelim. Adaklı, Kiği, Yayladere ve Bingöl merkezde 400 civarında tablet dağıtımı gerçekleştirdik. Hedefimiz bin adet tablet dağıtmak ve buradan herkese çok teşekkür ederim"dedi.

Bülent Temiz/Karlıova

 

 

AdminAdmin