GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-04-2023 20:14   Güncelleme : 14-04-2023 20:33

Jandarmadan sokak hayvanlarına reflektif tasma

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sahipsiz ve başıboş hayvanların sebep olacağı olası trafik kazalarını önlemek amacıyla reflektif tasma projesi hazırlandı. Proje kapsamında diktirilen reflektif tasmalar, ekipler tarafından sokak hayvanlarına takıldı.

Jandarmadan sokak hayvanlarına reflektif tasma

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı, sokak hayvanları için reflektif tasma projesi başlattı.

Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ve İl Merkez Trafik Jandarması ekiplerince, sahipsiz ve başıboş bırakılan ve kontrolsüz bir şekilde karayolu kenarlarında dolaşan sokak hayvanlarından kaynaklı trafik kazalarının engellemesi amacıyla  “Reflektif Tasma” projesi başlatıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Doğada yaşama haklarının olduğu ve hayvanları sevebilmenin, onlara yardım edebilmenin insanların en büyük yeteneği olduğunun bilincine varmak için hayvanların gece ve gündüz karayolunda görünür olmasını sağlamak ve bu tür kazaların önlenmesini ve hayvanların korunması maksadıyla “Reflektif Tasma” projesi kapsamında sokak hayvanlarına ve başıboş gezen hayvanlara tasma takılarak uygulama hakkında da vatandaşa bilgilendirmeler yapılarak uygulamanın il geneline yayılması amaçlanmıştır.

Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca, yaşayan her canlının yaşam hakkına saygı duyulması konusunda her türlü çabayı ve çalışmayı kararlılıkla yerine getirmeye devam edeceğiz." denildi.

AdminAdmin