YEREL
Giriş Tarihi : 19-03-2023 21:43   Güncelleme : 19-03-2023 22:07

İş insanı Mert, engelliler için yaşam merkezi yapacak

Bingöllü iş insanı Fesih Zeki Mert, Bingöl'de yaşayan engelli bireylere yönelik yaşam merkezi kurulması için kolları sıvadı. Daha önce Engelsiz Yaşam Merkezinin yapılması için bağış sözür veren Mert ile Bingöl Altı Nokta Körler Derneği ve Bingöl Engelliler Spor Kulübü Başkanı Mücahit Korkutata arasında bağış protokolü imzalandı. Bu kapsamda Bingöl’deki engelliler kullanacağı 300 metrekarelik merkez yapılacak.

İş insanı Mert, engelliler için yaşam merkezi yapacak

Bingöl’de Engellilere yönelik ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ bağış sözünü veren İş Adamı Fesih Zeki Mert ile Bingöl Altı Nokta Körler Derneği ve Bingöl Engelliler Spor Kulübü Başkanı Mücahit Korkutata arasında bağış protokolü imzalandı.

Deva Partisi Bingöl Aday Adayı İş Adamı Fesih Zeki Mert, Bingöl Altı Nokta Körler Derneği ziyaretinde engellilerin daha rahat edebileceği 300 metrekare bir alana sahip ve iç dizaynıyla beraber maliyeti 5 milyondan fazla olan Engelsiz Yaşam Merkezi sözünün ardından protokol hazırlandı.

Hazırlanan protokol için DEVA Partisi Bingöl İl Başkanlığında imza töreni düzenlendi.

İmza töreninde konuşan İş Adamı Fesih Zeki Mert, yapılacak  Engelsiz Yaşam Merkezi hakkında bilgi verdi.

Mert, şöyle konuştu:

"Engelli kardeşlerimizi dernek yerlerinde ziyaret ettik, derneklerinin olduğu yere bırak engelli kardeşlerimizin gidip gelmesi bizim gibi insanların oraya çıkması, yaşaması çok zor meşakkatli bir yer. Bundan dolayı rahatsız oldum gece rahat uyuyamadım.  Bunun üzerine aldığım kararla hem ülkemizde hem de yurt dışında sosyal sorumluluk projelerimizle insanlara faydalı olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda Bingöl’deki engelli kardeşlerimizin rahat edebileceği yaşamlarını sürdürebileceği 300 metrekare bir alana sahip engelsiz yaşam merkezi yerinin sözünü verdim."

Kanada’da kazancımın yüzde 15’ni ve Türkiye’de de kazancının yüzde 20’ni sosyal sorumluluk projeleri kapsamında insanların faydasına sunduklarını hatırlatan Mert,  kazançların paylaştıkça mutlu olduklarını seöyledi.

Mert, "Daha önce Bingöl genelinde 5 okulumuza kütüphane yaptık. Kültür mahallemizde Kur’an kursu taziye evi yaptık. Karlıova ilçemizde Kur’an kursu ve taziye evlerine yüklü miktarda yardımda bulundum.  Kendi köyümde yaptığım Kur’an kursu ve taziyenin ardından bu yaz ayında yine köyümde büyük bir cami yapacağız inşallah." diye konuştu.

Bingöl Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Korkutata da kendilerine DEVA Partisi Aday Adayı İş Adamı Fesih Zeki Mert, tarafından bağışı yapılan ve kısa zamanda teslim edilecek olan Engelsiz Yaşam Merkezi protokolünü imzalamaktan duydukları mutluluğu ifade etti.

Engelsiz Yaşam Merkezinin yapılacak olmasının sevincini yaşadıklarını dile getiren Korkutata, “Zeki bey derneğimizi ziyarette geldi,  dernek yerimizin fiziki anlamda engelli kardeşlerimizin yaşamaya uygun olmadığını ve engelsiz bir yaşam merkezinizin olması gerekiyor diyerek bunun sözünü verdi. Çok heyecanlandık, bunun sevincini yaşıyoruz ve bugünde protokolünü imzaladık. Zeki beyin bu davranışı örnek bir davranış kendisine teşekkür ediyoruz. Bugün bizleri ağırladı misafirperverliği için teşekkür ediyorum. Engelsiz yaşam merkezimizde tüm engelli grupların kullanımına açık olacak. Tekrar Zeki beye teşekkür ediyoruz Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından hazırlanan protokol Mert ve Korkutata tarafından imzalandı.

AdminAdmin