KahramanmaraşTa  6 Şubatta meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlara yönelik Türkiye genelinden başlatılan yardım kampanyaları devam ediyor.

Bu kapsamda Bingöl 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile  Sizin Sesiniz (Veng Şıma) İyilik Derneği gönüllüleri tarafından Kültür Parkında kermes düzenlendi.

Kur'anı Kerim okunması ve dua edilmesiyle başlayan kermesin açılışına Bingöl Vali Vekili Abdullah Özbek, İl Müftüsü Mustafa Topal, diğer kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kermes yoğun ilgi gösteren vatandaşlardan kimileri evlerinde yaptıkları yemek ve tatlıları kimileri ise el emeği göz nurunu getirip satışa sundu. Kimi vatandaşlarda kermeste alış veriş yaparak depremzedelere destekte bulundu.

Bingöl 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nihat Korluelçi, açılışta yaptığı konuşmada, depremzedelerin acılarını bir nebzede olsa hafifletmek ve onların yanında olduklarını hissetmek için öğrencilerinin yoğun talepleri doğrultusunda böyle bir etkilik düzenlediklerini söyledi.

Korlaelçi, "Malum çok büyük bir sıkıntı yaşadık bu depremde. Buradaki kardeşlerimizin acısını bir nebze hafifletmek adına yardımcı oluyoruz. Allah bir daha ülkemize böyle bir acı göstermesin." diye konuştu.

Veng Şıma İyilik Derneği Başkanı Yunus Kuyuldar da dernek olarak depremin ilk gününden bu yana bölgede olduklarını hatırlatarak, "Şimdiye kadar depremzedeler 3 kampanya düzenledik. Dördüncüsünü de burada Büyük Bingöl Kardeşlik Sofrasını kampanyasını düzenledik. 15 Temmuz Milli İrade okulumuz ile birlikte yapıyoruz. Buradan elde edilecek gelir ile deprem bölgesine Ramazan ayı için kumanya göndereceğiz. Bunu kahvaltı olarak düşünüyoruz." dedi.