Adnan Sarı, HDP Bingöl Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı. Sarı, “Ülkemizde demokrasiyi yeniden inşa edeceğiz.”
Milletvekilliği aday adaylığı süreci devam ederken, geçmiş dönemde DBP iki dönem parti meclis üyeliği görevi üstlenen Adnan Sarı, HDP Bingöl Milletvekilliği aday adaylığını başvurunu yaptı. 
Diyarbakır’da başvurusunu yapan Sarı, sürecin herkese hayırlı olmasını temennisinde bulundu. 
Aday adayı Adnan Sarı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
“Türkiye’de bugün toplumsal alanın tamamen tahrip edildiği, iktidar sahipleri dışında kimsenin söz söyleyemediği her şeyin zapturapt altına alındığı bir süreçten geçiyoruz. Bu sürecin yeniden demokrasi ile buluşması için, demokrasinin tüm kurallarının yeniden işletilebilmesi, herkesin yeniden söz sahibi olduğu bir toplumsal alan inşası için ben de Bingöl’den Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) 28’inci dönem aday adayı oldum. Tüm aday adayı arkadaşlarıma ve diğer partilerin aday adayların bu temelde çaba içinde olmasını temenni eder, hepsine başarılar dilerim. Umarım, aday olacak arkadaşlarımız da bu temelde çaba içerisinde olur. Kendi çıkarları ve rantı için değil de, ülkemizin yeniden demokrasi inşası içinde yer alırlar. Sürecin herkese hayırlı olmasını diliyorum.”