KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-11-2021 12:03   Güncelleme : 16-11-2021 15:03

Halk ozanı Delen'e bir ödülde Akdeniz'den

Halk müziğine getirdiği yeni yorumla şöhret basamaklarına tırmanan Bingöllü şair ve halk ozanı Abdurrahman Delen, "Kadınsız bir dünya yaşanmaz olur" adlı şiiriyle Akdeniz İnovasyon Ödülleri yarışmasında yılın şiiri ödülüne layık görüldü.

Halk ozanı Delen'e bir ödülde Akdeniz'den

Ünlü sanatçı şair ve halk ozanı Abdurrahman Delen, "Kadınsız bir dünya yaşanmaz olur" adlı şiiriyle Akdeniz İnovasyon Ödülleri yarışmasında yılın şiiri ödülüne layık görüldü.

My World Production ve Big Fame Medya organizasyonuyla Mersin Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 2021 Akdeniz İnovasyon Ödülleri gecesi, ünlüler geçidine sahne oldu.

Sunuculuğunu Metin Uca, Açelya Elmas ve Özlem Demir'in üstlendiği, birçok ünlü ismin davetliler arasında olduğu gecede ödüller sahiplerini buldu.

Bingöllü hemşehrimiz Abdurahman Delen'de gece katılarak, yılın şiiri ödülünü aldı.

Ödülünü Metin Uca'dan alan Delen, yaptığı konuşmada, organiayon heyetine teşekkür ederk, "Özelikle kadınlarımız için yazdığım 'Kadınsız bir dünya yaşanmaz olur' şiirimle ödül alıyorum. Bütün hanımefendilere gelsin. Lütfen ama lütfen eşlerimize dokunmayalım diyorum. Herkese saygılar sunuyorum." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin