GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2021 14:59   Güncelleme : 30-04-2021 14:59

Hak-İş'ten 1 Mayıs kutlaması

Hak-İş'ten 1 Mayıs kutlaması

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası tarafından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle basın açıklaması yapıldı.

Bingöl Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bahçesinde gerçekletirilen etkinliğe katılan işçiler, pankartlarla destek verdi.

Grup adına konuşan Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Bingöl İl Başkanı Abdulmecit Akdemir, emekçilerin uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma gününü kutladı.

KİT’lerde çalışanlar başta olmak üzere tüm taşeron işçilerin kadroya alınması gerektiğini belirten Akdemir, şunları kaydetti:

"Bizler, Türkiye'nin bütün emekçileri, kadınları, erkekleri, gençleri, emeklileri, yaşlıları, engellileri, işsizleri, yoksulları, meslek sahipleri olarak; tüm dünya emekçileriyle birlikte bugün yine 1 Mayıs'ta birlikteyiz. HAK-İŞ olarak, 1 Mayıs ruhunu en güçlü şekilde yansıtmak için, ekranlarda, dijital platformlarda, illerde ve her yerdeyiz. 1 yılı aşkın süredir devam eden salgın nedeniyle emekçi kardeşlerimizle omuz omuza alanlarda olamasak da, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde;  Emekçilerin hakkı için, Sağlık, huzur ve refahı için, İş güvencesi için, Sorunların çözümü için taleplerimizi tüm dijital platformlarda sunuyoruz. HAK-İŞ olarak, ülkemizin bu salgını en kısa zamanda atlatmasını temenni ediyor, Ramazan ayının milletimiz ve tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. HAK-İŞ olarak, bu 1 Mayıs’ta;  Örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını, sendikal örgütlülüğün teşvik edilmesini istiyoruz."

AdminAdmin