EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-03-2021 14:59   Güncelleme : 26-03-2021 14:59

Genç üniversitelerin rektörleri YÖK'te buluştu

Genç üniversitelerin rektörleri YÖK'te buluştu

BNH - Bingöl Üniversitesinin de aralarında bulunduğu 15 genç üniversite rektörü, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç başkanlığında YÖK Anadolu Projesi kapsamında bir araya geldi.

Ankara YÖK merkezinde gerçekleştirilen  toplantıya Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve diğer genç üniversitelerin rektörleri, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, YÖK Başkanı Danışmanı Prof. Dr. Sezer Şener Komşuoğlu, YÖK Eğitim-Öğretim Dairesi, Personel Dairesi ile Yükseköğretim Proje Geliştirme ve Destekleme Dairesi başkanları da katıldı.

Toplantıda 15 genç üniversitenin proje kapsamında bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalar değerlendirildi.

Bingöl Üniversitesi Rekötür Prof. Çapak, toplantı sonrası YÖK Anadolu Projesi kapsamında üniversite bünyesinde bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Projenin kendilerinde heyecan uyandırdığını ifade eden Çapak, "Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan, YÖK Başkanımız Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç ve tüm devlet yetkililerine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. İbrahim Çapak, YÖK Anadolu Projesi kapsamında hazırlanan YÖK Anadolu Projesinin Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar ve karşılıklı imzalanan protokol çerçevesinde Erciyes Üniversitesi ile eşleştirilen Bingöl Üniversitesinin 2020-2021
akademik yılı bahar döneminde İlahiyat Fakültesi’nde; ‘Kelam Tarihi ve Dinler Tarihi II’, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nde ise ‘Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği ile Onkoloji Hemşireliği’ derslerini Erciyes Üniversitesi’nden öğretim üyelerinin vereceğini aktardı.


YÖK Anadolu Projesi’nde yer alan genç üniversiteler

YÖK Anadolu Projesi’nde Üniversitemizin de yer aldığı ve aralarında Ağrı İbrahim Çeçen
Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Bayburt
Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Hakkâri
Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Munzur Üniversitesi, Muş
Alparslan Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi toplam 15 genç üniversite yer
bulunuyor. Bu üniversiteler, proje kapsamında belirlenen 12 kıdemli üniversite ile eşleştiriliyor. 

AdminAdmin