KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 18-06-2021 15:44   Güncelleme : 18-06-2021 15:53

Fırat Kalkına Ajansı'ndan tanıtım hamlesi

Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli'ye yönelik hizmet veren ajans, bu kentlerin tanıtılması amacıyla Fırat Turu Projesi başlattı

 Fırat Kalkına Ajansı'ndan tanıtım hamlesi

Merkezi Malatya'da bulunan Fırat Kalkınma Ajansı (FKA), TRB1 Bölgesine (Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli) düzenlenen turların artırılarak süreklilik kazanması ve bölge turizm değerlerinin tanıtılması amacıyla "Fırat Turu Projesi"ni başlatıyor. 

FKA, TRB1 Bölgesinin sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak ve yerel potansiyelini harekete geçirmek için gereken plan, program ve amaçları hazırlayarak paydaşlarıyla birlikte uygulamaya devam ediyor. 

Bu kapsamda başlatılacak olan Fırat Turu’na ilişkin açıklamalarda bulunan FKM Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Fırat’ın bereketli topraklarının turizm potansiyelini artırmak amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. 

Yoğunlu, TRB1 Bölgesinin turizm açısından çok önemli bir destinasyon olduğunu belirterek, "Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerimiz gerçekten hem tarihi hem kültürel hem de doğa turizmi açısından çok önemli bir potansiyeli içerisinde barındırıyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu topraklar doğal güzellikleriyle de dikkat çekiyor. Biz de var olan bu potansiyeli daha da ortaya çıkararak bölgemize gelen yerli ve yabancı turist sayısını da artırmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı. 

AdminAdmin