EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-02-2022 09:32   Güncelleme : 15-02-2022 09:32

Dr. Öğretim Üyesi Akyüz, Türkiye'nin en genç doçentlerinden biri oldu

Çevre sorunları ve enerji politikaları konusunda yaptığı araştırmalarla bilinen Bingöl Üniversitesi Dr. Öğretim Görevlisi Emrah Akyüz, akademik yayın ve çalışmalarını değerlendiren 5 jüri tarafından başarılı bulunarak bilim ve sanat alanında doçentlik unvanı almaya hak kazandı.

Dr. Öğretim Üyesi Akyüz, Türkiye'nin en genç doçentlerinden biri oldu

Bingöl Üniversitesi Yerel Yönetimler Program Başkanı Öğretim Görevlisi Dr. Emrah Akyüz, sosyal bilimler alanında Türkiye’nin en genç Doçent unvanına sahip bilim insanlarından biri oldu.

Dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan İskoçya’nın Edinburgh Üniversitesi’nde yüksek lisans ve İngiltere’nin Leeds Üniversitesi’nde doktora yapan Doç. Dr. Emrah Akyüz, 1,5 yıldır Bingöl Üniversitesi’nde görev yapıyor.

Japonya, Fransa, Ukrayna ve Tayland gibi çok sayıda ülkede uzun yıllar bilimsel çalışmalar yürüten Doç. Dr. Akyüz, çevre sorunları, enerji politikaları ve kentleşme alanında yaptığı bilimsel çalışmalar ile Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından 19.01.2022 tarihinde Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Politikaları Bilim / Sanat alanında Doçent unvanı almaya hak kazandı

Doç. Dr. Akyüz’ün literatüre kazandırdığı bilimsel kitap çalışmalarından bazıları ise şöyle:

Nuclear Power and Human Rights in Japan: The Fallout of Fukushima,

Çevre Sorunlarında Bilinmeyen 100 Bilimsel Gerçek,

Dünyayı Kurtar: Temiz Çevrenin Bilimsel Sırları

Çevre Biliminin ABC'si: Yeni Başlayanlar İçin Çevre Sorunları ve Politikaları

Çevre ve İnsan Hakları: Türkiye Üzerine Bir Araştırma

Çevre Etiği ve Spinoza (ed.)

Çevresel Adalet (ed.)

Farklı Boyutlarıyla Kent ve Kentleşme (ed.).

Üst seviyede İngilizce ve Japonca bilen Doç. Dr. Akyüz’ün, “İklim Krizi ve Enerji” ile “Nükleer Enerji” başlıklı iki farklı kitabı yakında yayımlanarak bilim dünyasına kazandırılacak. 

AdminAdmin