GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2023 19:58   Güncelleme : 08-02-2023 21:08

Bingöllü firmalar iş makinelerini deprem bölgesine gönderdi

Bingöl’de faaliyet gösteren Hilmi Borak'ın sahibi olduğu Sekvan İnşaat ile Enis Davran’ın sahibi olduğu firma, parklarındaki bazı iş makinelerini deprem bölgesine sevk etti. Binpınar, bölgeye su sevk ediyor ve 4 tırını Bingöl Valiliği emrine verdi.

Bingöllü firmalar iş makinelerini deprem bölgesine gönderdi

Bingöl'de faaliyet gösteren iş insanları, iş makinelerini deprem bölgelerine gönderdi.

Hayırsever iş insanı Hilmi Borak'ın sahibi olduğu Sekvan İnşaat, 3 kamyon, 1 lobetli tır, 1 eskavatör depremden etkilenen Hatay’a gönderdi.

Hayırsever iş insanı Enis Devran, depremzedeler için 1 tır dolusu yaşam malzemesi ile firmasına ait 2 ekskavatör kazıcı, 2 lastikli kazıcı, 2 kamyon, 1 tır, 2 minibüs, 2 pikap, 1 4x4 çift kabin araç, 1 4x4 araç, 2 binek araç ve 50 personelini deprem bölgesine gönderdi.

Bingöl’de üretilen Binpınar Su firması ise deprem bölgesine içme suyu gönderirken, 4 tırını da Bingöl Valiliği emrine verdi.

Bingöl Tek Yürek 

Çok deprem yaşamış Bingöl halk, deprem bölgesine yardım etmek için adeta bir birileriyle yarışıyor. Gün dayanışma günüdür. Herkes bütçesine, gücüne, elindekine göre yardım ediyor, kimisi de yardımların araçlara yüklenmesine omuz veriyor.

AdminAdmin