EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-06-2023 16:17   Güncelleme : 10-06-2023 16:54

Bingöllü berber adayları 300 depremzede öğrenciyi traş etti

Bingöl Mesleki Eğitim Merkezi kuaförlük bölümü öğretmen ve öğrencileri, asrın felaketinden etkilenen Adıyaman'daki 300 ilk ve ortaokul öğrencisini tıraş edip, saç bakımlarını yaptı. Adıyaman Sincik Çamdere Ortaokulu'nda gerçekleştirilen etkinlikte, erkek öğrencilere saç traşı, kız öğrencilere de saç ve yüz bakımı yapılarak bayram öncesi sevindirildi.

Bingöllü berber adayları 300 depremzede öğrenciyi traş etti

Bingöl Mesleki Eğitim Merkezi kuaförlük bölümü öğrencileri, 300 depremzede öğrenciyi tıraş etti.

 Bingöl Mesleki Eğitim Merkezi ile Adıyaman Sincik Çamdere Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve  Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum” isimli ÇEDES projesi kapsamında kardeş okul ilan edildi.

ÇEDES kapsamında kardeş okulları olan Adıyaman Sincik Çamdere Ortaokulu'na giden Bingöl Mesleki Eğitim Merkezi kuaförlük bölümü öğretmen ve öğrencileri, burada eğitim öğretim gören depremzede çocukların saç tıraş ve bakımlarını yaptı.

Günboyu yorulmak nedir bilmeden hünerlerini gösteren kuaför adayları, kardeş okulları ile 3 ilkokuldan toplam 300 öğrenciyi bayram öncesi sevindirdi.

AdminAdmin