GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 23:07   Güncelleme : 15-07-2021 23:38

Bingöl'de doktora çirkin saldırı! Hasta tarafından darp edildi

İl Sağlık Müdürlüğü, Bingöl’de görev yapan Dr. Veysel Şengül'ün görevi başındayken darp edildiğini ve olayla ilgili adli süreç başlatıldığını bildirdi.

Bingöl'de doktora çirkin saldırı! Hasta tarafından darp edildi

Bingöl’de görev yapan Dr. Veysel Şengül, görevi başındayken bir hasta tarafında saldrırıya uğradı.
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bir kurumda görevli Dr. Veysel Şengül’ün görevi başındayken darp edildiğini bildirildi.

"Doktorumuza yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ederek, şifa dağıtan ellere vefa gösterilmesini beklediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz." ifadelerinin yer aldığı açıklamada, darp olayı kınandı.

"Kınıyoruz"

Olayla ile ilgili adli sürecin başlatıldığını aktarılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"limizde görev yapan Dr. Veysel Şengül, görevi başındayken bir hasta tarafından darp edilmiştir. Vatandaşlarımıza fedakarca hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık çalışanlarının bu gibi olaylara maruz kalması asla kabul edilemez. Görevi başındaki doktorumuza karşı gerçekleşen bu çirkin saldırı sonrasında adli süreç başlatılmıştır. Biz de bu adli sürecin takipçisi olacağız. Meslektaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ederek, şifa dağıtan ellere vefa gösterilmesini beklediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz."