GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2021 12:01   Güncelleme : 07-09-2021 12:20

AK Parti Bingöl Kadın Kolları’ndan "aşı ol" çağrısı 

Teşkilat olarak toplu bir şekilde aşı olduklarını bildiren AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Şeyma Bural, vatandaşları aşı olmaya davet etti

AK Parti Bingöl Kadın Kolları’ndan

AK Parti Bingöl Kadın Kolları Başkanlığında görev yapan yönetim kurulu üyeleri, Yenişehir Toplum Sağlığı Merkezi’nde aşı oldu. 

AK Parti Bingöl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Bural, aşı programının arından yaptığı açıklamada, toplumda aşı konusunda yalan yanlış bilgilerin hakim olduğunu sözyledi.

Aşı konusunda farkındalık oluşturmak ve vatandaşları aşıya teşvik etmek amacıyla il yönetimi olarak toplu bir şekilde aşı olduklarını belirten Bural, "Kimi arkadaşımız ilk aşısını kimisi ise ikinci ve üçüncü doz aşılarını oldu. Bazı arkadaşlarımız ise hastalığı kısa süre önce atlattığı için aşı olamamanın üzüntüsünü yaşadı. Burada arkadaşlarımız tercihlerine göre sinovac veya biontech aşılarını oldu. Herhangi bir yan etki durumu da yaşanmadı arkadaşlarımızda. İlimizde 30 yaş üstü aşılanma oranı yüksekken 18-30 yaş arası aşılanma düşük. Buradan bütün vatandaşlarımıza özellikle genç arkadaşlarımıza, okulların açılışı öncesinde velilerimize çağrıda bulunmak istiyorum; Henüz vaktimiz varken lütfen aşımızı olalım. Aşı olmayıp hasta olanların pişmanlığını yaşamayalım. Şehrimizde birçok noktada ve hastanelerde gece saat 12’ye kadar aşı olmamız mümkün. Aşı olalım, bağışıklığımızı güçlendirelim." ifadelerini kullandı.

Bural, yapılan aşı faaliyetinde desteklerini esirgemeyen İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu ve Yenişehir Toplum Sağlığı Merkezi görevlilerine teşekkür etti.

AdminAdmin