GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2021 17:25   Güncelleme : 07-09-2021 18:26

TUSİM Başkanı Mustafa Alpay, Bingöl'de ziyaretlerde bulundu

Türkiye Sivil Toplum İnisiyatif Merkezi (TUSİM) Başkanı Alpay, Bingöl Valisi Kadir Ekinci'yi makamında ziyaret etti. Ardından kentteki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi

TUSİM Başkanı Mustafa Alpay, Bingöl'de ziyaretlerde bulundu

Türkiye Sivil Toplum İnisiyatif Merkezi (TUSİM) Başkanı ve Birevim Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpay, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Bingöl’e geldi.
İlk olarak Bingöl Valisi Kadir Ekinci’yi makamın ziyaret eden Alpay, daha sonra sırasıyla Bingöl Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mahmut Ayas, Memur-Sen İl Temsilcisi Yunus Kava ve OSB Müdürü Nurullah Çiftçi ziyaret etti.

Alpay’ın ziyartlerine Birevim Bingöl Şube Müdürü Rümeysa Çiftçi ve Bölge Müdürü Murat Arslan eşlik etti.

TUSİM Başkanı Alpay, ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, 2 yıl önce Bingöl’e geldiğini hatırlatarak, Bingöl'ün daha iyi bir yere geldiğini ifade etti.

Karlıova ilçesindeki bazı okullara kütüphane kurulmasına katkı sunduklarını da belirten Alpay, şunları kaydetti:

"Sayın Valimizin ve Belediye Başkanımızın başarılı çalışmaları neticesinde Bingöl daha modern bir şehir haline geldi. Bingöl’deki olumlu gelişmeleri memnuniyetle takip ediyoruz. Yetkililere teşekkür ediyorum. İki yıl önce Bingöl Karlıova’da, dört köy okuluna Birevim ve TUSİM iş birliği ile kütüphaneler kazandırdık. Bu sebeple, Bingöl’e gelmişken köy okullarımıza da uğradım. Kütüphanelerden çocuklarımızın istifade ettiklerini gördükçe çok mutlu oldum. Umut ediyorum ki Birevim ve TUSİM iş birliğiyle daha nice hizmeti ülkemize kazandırmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle hem TUSİM’deki çalışma arkadaşlarıma hem de desteklerinden ötürü Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’ye teşekkür ediyorum."

AdminAdmin