GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-08-2021 19:16   Güncelleme : 28-08-2021 19:16

Aile ve Sosyal Hizmetlerden hane ziyaretleri

Bingöl'ün Karlıova ile Yedisu ilçelerinde Sosyal Hizmet Merkezi ekipleri, ilçe merkezi ve köylerde hane ziyareti gerçekleştirdi

Aile ve Sosyal Hizmetlerden hane ziyaretleri

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Karlıova İlçe Sosyal Hizmet Merkezi, kurum müdürü ve personeli ile hane ziyaretlerine devam ediyor.

Bu kapsamda ilçeye bağlı tüm köylere ziyaret gerçekleştiren personeller hem ailelerin ihtiyaçlarıyla ilgilendi hem de koronavirüs ile mücadele kapsamında aşının önemini anlattıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Barani Sayak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının hizmet modüllerinden olan evde bakım hizmetleri, çocuk hizmetleri, şehit yakınları ve gaziler birimi, kadın hizmetleri, engelli ve yaşlı hizmetleri olarak Türkiye'de olduğu gibi Kaymakam Sedat Özdemir ve İl Müdürü Aydın Polat öncülüğünde Karlıova ve Yedisu ilçe merkez ve köylerinde yaşayan tüm ailelerimize rutin ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi. 
Misafir oldukları ailelerin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye, çözüm üretme noktasında gerekli rehberlik ve yönlendirme çalışmaları yaptıklarını anlatan Sayak, şunları kaydetti:

"Çalışmalarımız kapsamında kuruluş personellerimiz ile birlikte pandemi ile ilgili bilgilendirme ve korona virüs bulaşıcı hastalıktan korunma yolunun aşı olmaktan geçtiğini ve aşı olmaları için vatandaşlarımızı ikna etme konusunda büyük rol üstlendiğimizi belirtmek istiyorum. Ayrıca hane ziyaretleri kapsamında müdürlüğümüzce sunulan hizmetlerin takibini yapmaktayız. Personellerimizin yaptıkları aile görüşmeleri sonucunda hizmet modüllerimizden faydalandıramadığımız ve mağdur oldukları gözlemlenen vatandaşlarımıza gerekli rehberlik ve yönlendirme yapılmakta olup, ilçemiz vatandaşlarına yardımcı olmak ve sorunlarına hızlıca çözüm bulmak adına meslek elemanlarımızca hazırlanan bilgi notları paydaş kurumlar ile paylaşılmaktadır."

Bülent Temiz / Karlıova 

AdminAdmin