GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2021 16:51   Güncelleme : 29-08-2021 16:51

Büyük Zafer'in 99. yılı

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

Büyük Zafer'in 99. yılı

Vali Ekinci, mesajında, milletimizin istiklal ve hürriyet adına gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 99. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan Milli Mücadelenin tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zaferle taçlandırıldığını hatırlatan Ekinci, mesajının devamında şunları kaydetti:

"Kurtuluş Savaşı boyunca sadece düşmanla değil yokluklarla da büyük mücadele eden Aziz Milletimiz, iman dolu göğsü, bitmeyen azmi ve sarsılmaz inancı sayesinde düşmanın kirli emellerini ve çirkin planlarını boşa çıkarmayı başarmış, istiklal ve istikbal mücadelesinden zaferle çıkmıştır.  Bu zaferle 1071 zaferimiz bir kez daha perçinlenmiş, Anadolu ebedi yurdumuz olarak tescillenmiştir.

İnşallah milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu mücadeleler sonunda kazanılan bağımsızlığını ilelebet koruyacak ve asla sömürgecilere boyun eğmeyecektir. Bu nedenledir ki, zaman ve şartlar değişse de vazifemiz daima ecdadımızdan aldığımız emaneti canımızdan aziz bilerek korumak ve yeni nesillere ulaştırmak olacaktır.  

"Malazgirt’te, Kut’ul Amare’de, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da olduğu gibi milletimiz 15 Temmuz’da da aynı kararlılık ve cesaret örneğini ortaya koyarak geleceğine sahip çıkma kararlılığını bir kez daha göstermiştir.

Tarih boyunca gücünü, birlik ve beraberlikten alan milletimizin sahip olduğu yüce değerler etrafında oluşturduğu bu dayanışma ve kenetlenme ruhu, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız engelleri aşmamızda en büyük desteğimiz olacaktır.

Bu duygularla, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, aydınlık yarınlarımız için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum."

AdminAdmin