GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-10-2022 14:23   Güncelleme : 22-10-2022 14:55

Yeni yollar Bingöl'e yeni vizyon kazandırdı

Bir süre önce hizmet vermeye başlayan Bingöl Belediye Başkanlığı binasının çevresinde yeni yapılan ve genişletilen yollar, özellikle PTT Kavşağı'ndaki trafiği rahatlatırken, kentte yeni bir görünüm kattı. Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, "Söz verdik, yapıyoruz. Şehrimize yeni bir vizyon katıyoruz." dedi.

Yeni yollar Bingöl'e yeni vizyon kazandırdı

Faaliyete giren Bingöl Belediyesi yeni hizmet binasını çevreleyen yollar, genişletilerek estetik hale getirildi. Yeni imar yollarının da dahil edilmesiyle bölgedeki yoğun trafik nefes aldı.

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni belediye hizmet binasındaki yolların ve çevre düzenlenmesi çalışmalarının tamamlandığını belirterek, devam eden diğer projelerle ilgili olarak "Projelerimizi yakın gelecekte tamamlayıp şehrimize yeni bir vizyon katacak ve hizmet çıtamızı üst seviyeye taşımış olacağız." dedi.

439618-67347ed5ace0c2154b1e.jpg">

Bingöl Belediyesi Yeni Hizmet Binası çevresindeki mevcut 2 şeritli yolların 4 ile 6 şeride yükseltip, yeni imar yolları da dahil ederek trafiğe rahat bir nefes aldıklarını anlatan Arıkan, şöyle konuştu:

"Genç Caddesi ile Hastane Caddesini birbirine bağlayan 3 şeritli yolumuzu, yaklaşık 15 metre genişletilerek 6 şeritli yola dönüştürüldük. Genç Caddesi’ndeki trafiği rahatlatmak için 4 şeritli yeni alternatif yol güzergahı oluşturduk. Belediye hizmet binamızın ön kısmında bulunan ve trafiğin yoğun olduğu İstiklal Marşı Caddemizi 2 şeritten 4 şeride yükselttik. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü eski hizmet binası alanından yeni imar yolu açarak, yollarımıza bağlantı sağlamış olduk.
Telekom Kavşağı ile askeri alanın 1. nizamiye kapısına kadar olan 3 şeritli yolumuz yenileme çalışmaları kapsamında 6 şeride çıkarıldı. Tugay Kavşağı’na kadar olan kısım için de Milli Savunma Bakanlığı ile imzaladığımız protokol kapsamında önümüzdeki günlerde yıkılıp genişletilecek. Bu sayede Telekom Kavşağı ile Tugay Kavşağı arası 6 şeritli çok geniş bir yol ağına kavuşacak."

Belediye binası arkasında açılan 4 şeritli yeni imar yoluyla Genç Caddesi’ni; Yenişehir Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ve Beşyol mevkii ile birlikte diğer mahallelerimize bağlandığı anlatan Arıkan, ayrıca Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün Düzağaç’taki yeni binasına taşınarak arsasının belediyeye devredilmesiyle o bölgede de yeni imar yolu açtıklarını hatırlattı.

Başkan Arıkan, bu yeni yol sayesinde belediye binası ile Yenişehir Mahallesini bir birine bağlayıp, özellikle Hastane Caddesi’ndeki bağlantı yollarındaki tıkanıklıkları ve aksamaların da ortadan kaldırdıklarına dikkat çekerek, şunları kaydetti:

Yoğunluk nedeniyle trafiğin aksadığı Telekom Kavşağındaki trafik yoğunluğu da, genişletilmiş yollar ve yeni imar yolumuzla birlikte tarih olacak. Trafik akışına yönelik düzenlemeler de, yakın zaman Emniyet Müdürlüğü ve İl Trafik Komisyonu’nca belirlenecek. Bu sayede Telekom Kavşağı’ndaki karmaşa da ortadan kalkmış olacak.

HEM ARAÇ HEM DE YAYA TRAFİĞİ GÜVENLİĞİ SAĞLANDI
Daha önce iki ve üç aracın yan yana gitmekte zorlandığı yollarımızı, 6 aracın rahatlıkla kullanabileceği genişliğe kavuşturduk. Araç sahiplerinin yaşadığı sıkıntılar tarih olurken, yaya güvenliğini de en üst seviyeye çıkarmış olduk. Bu bölge, bir yürüyüş yolu olarak da kullanılabilecek. Yine bu bölgemizde Çevre düzenlemesini de yaparak yepyeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Bu bölge, Bingöl merkezin önemli bir simgesi haline dönüşecektir.
IŞIKLANDIRMA ÇALIŞMASIYLA ESTETİK HALE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ
Belediye hizmet binası çevresindeki tüm bu çalışmalarımız, kar tanesi ışıklandırma sistemimizle de taçlandırdık. Bu bölgeyi kullanan vatandaşlarımız, eski köhne görüntüler karşısında yepyeni görünüm görünce güzelliği hissediyorlar. Memleket aşkıyla çalışmalarımızı sürdürüp, kalıcı eserler inşa etmeye devam edeceğiz İnşallah.

KÜLTÜR PARKI KALDIRIMLARI GENİŞLİYOR
Bölgedeki yol ve kaldırım genişletme ile çevre düzenlemesine ek olarak Telekom Kavşağı ile Polisevi Kavşağı arasında Kültür Parkı’nı hizalayan kaldırımları da genişletiyoruz. Burada çok güzel yürüyüş ve dinlenme alanları oluşturuyoruz. Çalışmayla birlikte hem yol ve kaldırımlarımız genişlemiş olacak hem de çok güzel bir sosyal alanı ilimizi kavuşturmuş olacağız.
“BİNGÖL’ÜN VİZYON PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”
Bingöl’ün her alanında yürüttüğümüz çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Kentsel dönüşüm projesi, kent meydanı, eski il özel idaresi alanında uygulanacak modern park projemiz, kurulumu devam eden asfalt plentimiz, Çapakçur Vadisi, Yamaç Projesi, millet bahçesi, gençlik merkezi, 7 semt sahası devam eden birçok projemizin yapım çalışmaları sürüyor.  Projelerimizi yakın zamanda tamamlayıp şehrimize yeni bir vizyon katacak ve hizmet çıtamızı üst seviyeye taşımış olacağız."

AdminAdmin