GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 21:36   Güncelleme : 26-04-2021 21:36

Yeni tedbirler: 17 günlük tam kapanma geliyor

Türkiye genelinde 29 Nisan 19.00'dan 17 Mayıs 05.00'a kadar tam kapanma uygulanacak

Yeni tedbirler: 17 günlük tam kapanma geliyor

BNH- Bütün Türkiye'nin merakla beklediği yeni kararlar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bakanlar Kurulu toplatısının ardından açıklandı. Yeni kararlar perşembe günü başlayacak.

- Tam kapanma

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni kararların detayları:

"Yeni kararlara göre 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir."

- Ulaşım

"Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.Kamu kurumundaki personel uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya yönlendirecektir."

- Eğitim

"Ana okulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek tüm sınavlar ertelenecek. Tarım sektörlerinde ç alışanların faaliyetlerini gereken düzenlemeler ayrıca yapılacaktır."

- Taviz yok

"İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlı veya ağır hastalığı olan vatandaşlarımız vefa ekiplerinden destek isteyebileceklerdir. Kurumlarımız gereken tüm tedbirleri alacaktır. Bu sürecin hedeflediğimiz şekilde sonuç verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, kesinlikle taviz verilmeyecektir."