Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Usta, "Kıymetli Bingöllü Hemşehrilerim" hitabıyla başlayan mesajında, bayramın öneminden bahsetti. 

Bayram günlerinin, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve hoşgörünün kuvvetlendiği günler olduğunu belirten Vali Usta, mesajının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Toplumu bütünleştiren ve kardeşliği pekiştiren bu kutlu günler, özellikle en büyük zenginliğimiz olan evlatlarımızın kendi inanç ve kültürleriyle yetişmesinde önemli bir yere sahiptir. Çocuklar, coşkuyla kutlanan bu bayramlarla aidiyet kodlarını öğrenirler ve hangi duygu ve düşünce ikliminin parçası olduklarının bilincine varırlar.

Bu nedenle, bireysel ve toplumsal kimliğin kurulmasında ve sürdürülmesinde hayati bir öneme sahip olan Bayramlarımızı layıkıyla ve sevinç içinde yaşamaya özen göstermeliyiz.

Bütün Müslümanların aynı ruh ve heyecanla tek yürek olduğu Kurban Bayramı; aynı zamanda bütün insanlığı huzur ve barışa, dayanışma ve paylaşmaya davet eden evrensel bir mesajdır.

Bayram, aynı zamanda nezaket ve güzellik günüdür. Gönlümüzü bayram sevinciyle süsleyerek kırılan kalpleri onarmalı, küskünlükleri sona erdirmeliyiz. Bu kutlu günün neşesini, coşkusunu, heyecanını bizzat hissedip bayramı hakkıyla idrak etmeliyiz.

Valiliğimiz, vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı huzur ve güven içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli hazırlığı yapmış ve her türlü tedbiri almıştır. Bayram sevincinin acıya dönüşmemesi için araçlarıyla yollara çıkan tüm vatandaşlarımızın trafikte daha dikkatli olmalarını, hız sınırlarına riayet etmelerini, kendilerinin ve sevdiklerinin hayatlarını riske atmamalarını istirham ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bayramı Bingöl’de ve Bingöl dışında geçirecek tüm hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyor; bayram coşkusunun ülkemize, İslam âlemine, tüm insanlığa iyilik ve hayırlar getirmesini niyaz ediyorum."