Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, yarın sona erecek olan 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Usta, "Değerli Öğretmenlerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz ve Kıymetli Velilerimiz" diye başlayan mesajında, 2023- 2024 eğitim öğretim yılının sonuna gelindiğini belirterek, Bingöl’de 59 bin 927 öğrenci ve 4 bin 333 öğretmenin eğitim öğretim yılını tamamlayarak yaz tatiline başlayacağını bildirdi.

Nitelikli insan potansiyelini bir ülkenin en kıymetli hazinesi olduğunu aktaran Vali Usta'nın mesajı şöyle:

"Hızla değişen günümüz dünyasında; çağın gerektirdiği yeteneklere sahip, iyi yetişmiş ve vizyon sahibi genç nesiller yetiştirmek de bizlere düşen en önemli vazifelerden biridir. İlimizin ve ülkemizin geleceğini şekillendirecek nesillerin yetişmesi için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Eğitim öğretim yılı boyunca çok çalıştınız, çok yoruldunuz. Sizlere olan inancımız sonsuz. İstediğinizde çok büyük işler başarabileceğinizi biliyoruz. Çünkü sizler gözümüzün nuru, geleceğimizin parlayan birer yıldızısınız. Güzel ülkemizi aydınlık yarınlara sizler taşıyacaksınız. Bu sebeple, her birinizin bizim gözümüzde ne denli önemli olduğunu asla unutmayınız. Sizler de bu öneminizin farkında olarak yaz tatilinin keyfini çıkarırken okumayı, araştırmayı, eğlenmeyi ve öğrenmeyi asla ihmal etmeyin. Sizleri tebrik ediyor, heyecanınızı paylaşıyor ve her birinizin gözlerinden öpüyorum.

Başarılarınızı devam ettireceğiniz yeni eğitim öğretim yılında buluşmak üzere mutlu ve keyifli bir yaz tatili geçirmenizi temenni ederim.

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız eğitim öğretim yılını huzur içinde tamamlamış bulunmaktayız. Eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilimizin başarı seviyesinin arttırılmasında göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Öğrencilerinize tatili dinlenerek, kitap okuyarak, aileleriyle birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak zaman geçirmelerini tavsiye edin. Sizlere ve ailelerinize sağlıklı, mutlu ve gönlünüzce yaşayacağınız bir yaz tatili diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Çocuklarımızın okul başarılarında en az öğretmenler kadar anne ve babaların da önemli bir görevi bulunmaktadır. Bugün öğrencilerimize verilen karneler aynı zamanda anne ve babaların da çocuklarıyla ne kadar ilgilendiklerinin göstergesidir.

Bu yüzden çocukların özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmanızı, yapıcı, destek ve teşvik edici bir yaklaşım benimsemenizi, sonuç alıcı olması bakımından son derece önemli görüyorum.

Bu düşüncelerle; başta öğrencilerimiz olmak üzere, idarecilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalara tekrar teşekkür ediyor, huzurlu bir yaz tatili geçirmenizi diliyorum.

İyi Tatille..."