GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2021 15:05   Güncelleme : 01-03-2021 15:05

Vali Ekinci'den "Yeşilay" mesajı

Vali Ekinci'den

BNH - Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Yeşilay Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ekinci, mesajında, günümüzde madde bağımlılığının insanlığın ortak sorunu haline geldğini belirtti.

Alkol, sigara, kumar ve uyuşturucu gibi alışkanlıkların bireyin ruhsal ve fiziksel sağlığı ile toplumsal ilişkilerini olumsuz etkilediğini, aile bağlarını yok ederek sevgi ve merhameti yok ederek büyük bir hızla manevi değerlerden uzaklaşmaya neden olduğunu ifade eden Ekinci, "Biyolojik, psikolojik, sosyolojik ve kültürel boyutlarda kişisel ve toplumsal yozlaşmaya sebep olan bağımlılık, değerleri tüketerek yabancılaşmayı çoğaltmakta, sağlıklı düşünmeyi, üreterek şahsiyet kazanmayı ve birlikte huzur içinde yaşamayı tehdit etmektedir. Bu tehlike karşısında Yeşilay’ımız yıllardır insanımızı zararlı alışkanlıklardan korumak, bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturarak bağımlılığı önlemek amacıyla önleyici ve rehabilite edici çalışmalar yapmaktadır." ifadelerini kullandı.

Vali Ekinci, bu insani ve ahlaki misyonundan dolayı Yeşilay’ı kuruluşunun 101. Yıl dönümünü ve Yeşilay Haftası’nı kutladı.

Ekinci, şunları kaydetti:

"Yeşilay, yaratılmışların en şereflisi olan insanın onur ve saygınlığını temel alarak zararlı alışkanlıklarla mücadele ederken devletimiz de ilgili kurum ve kuruluşları ile bağımlılığı üreten, teşvik eden ve sürdüren güç ve odaklarla mücadelesine kararlılıkla devam etmektedir. Bağımlılıkla mücadele sürecinde birbirinden değerli etkinlikleri ile gücümüze güç katan Yeşilay gönüllülerine teşekkürlerimi arz ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."