YEREL
Giriş Tarihi : 29-04-2022 21:37

Vali Ekinci'den Ramazan Bayramı mesajı

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, 1 Mayıs'ta kutlanacak Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Ekinci, mesajında vatandaşların bayramını kutladı.

Vali Ekinci'den Ramazan Bayramı mesajı

Bingöl Valisi Kadir Ekinci,  ‘Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Vali Ekinci, "Sevgili Bingöllü Hemşehrilerim" diye başladığı mesajında, rahmet ve bereket parıltısı Ramazan ayının yoğun manevi ikliminin ardından sizlerle birlikte ‘Ramazan Bayramı’na erişmenin huzur ve mutluluğu içinde olduğunu belirtti.

İçinde, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini barındıran mübarek Ramazan ayı, Müslümanların kendine mahsus çok özel bir zaman dilimi olduğunu anlatan Ekinci, şunları kaydetti:

"İnananlar olarak bu ayda, ibadetler yaptık, dualar ettik, ziyaretler yaptık, iftar sofralarında buluştuk, manevi hazzın, mana derinliğinin, kalpleri yakınlaştıran birlikteliklerin ve paylaşımların yoğun örneklerini yaşadık. Şimdi ise sevinçlerimizi ve mutluluklarımızı paylaşarak çoğaltma zamanıdır.

Bayramlar, birlik ve beraberliğin pekişerek toplumsal şuurun derinleştiği en kıymetli müstesna günlerdir. Bu vesileyle bizi biz yapan tarih, medeniyet ve aidiyet bilincimiz yenilenir; örf ve kardeşlik duygularımız pekişir. 

Bu münasebetle; Bayramı bir kutlu emanet misali karşılamalı, bayram coşkusunu gönlümüzün derinliklerine kadar hissetmeli ve o sevinci ailemize, mahallemize, yakın çevremize hatta bütün insanlığa yaymalıyız.  

Bayramın kalpleri rızıklandıran bereket pınarlarından, hangi dil, ırk, coğrafya ve kültürden olursa olsun tüm Müslümanların kana kana içmesi ve vefa ve sadakatin en güzel örneklerini sergilemeleri Bu örneklik öylesine diriltici ve hayat verici olmalıdır ki, insanı insana sığınak bilen bir hikmetle tüm insanlığa umut olmalıdır.   

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Bingöllü hemşehrilerimin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, daha nice bayramlara sağlıkla ve huzurla erişmeyi yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Mübarek Ramazan Bayramı, ülkemize, İslâm âlemine ve bütün insanlığa barış, kardeşlik ve iyilik getirsin."

AdminAdmin