GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-05-2021 16:18   Güncelleme : 05-05-2021 16:55

Sosyal yardım ödemeleri hakkında önemli duyuru

Sosyal yardım ödemeleri hakkında önemli duyuru

BNH - Bingöl Valiliği, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında ödenen sosyal yardımlardan yararlanan vatandaşların mağdur olmaması için işlerini PTT dışında, Halkbank, Vakıfban ve Ziraat Bankası ATM'lerinden de ücretsiz olarak yapabileceklerini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tam kapanma dönemi için ihtiyaç sahibi 2 milyonu aşkın haneye, 1100 lira tutarında Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemesinin başladığı hatırlatıldı.

"Sosyal yardımlar hakkında önemli duyuru" başlığıyla yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Salgının olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla "Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı" kapsamında ödenen sosyal yardımlar ile engelli aylığı, engelli yakını aylığı ve yaşlı aylığından yararlanan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapılan ödemeler PTT şubelerinden, kolluk kuvvetleri ile PTT yetkilileri nezaretinde evlerinde teslim edilmektedir.

Bu kapsamdaki vatandaşlarımızdan PTT kartına sahip olanlar, pandemi ile enkin mücadelede muhtemel mağduriyetlerin yaşanmaması için PTT ATM'leri ile kamu bankalarından Halkbank, Vakıfban ve Ziraat Bankası ATM'lerinden her hangi bir ücret ödemeden işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir."