Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Suat Altın’ın cenaze namazına katıldı.

Şırnak’ta geçirdiği kalp krizi yaşamını yitiren Dr. Altın için Solhan İmam Gazali Camiinde cenaze namazı kılındı. Cenaze Namazına Vali Ahmet Hamdi Usta, Sağlık Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından merhum Uzman Dr. Altın, Solhan ilçesine bağlı Yenidal köyü Karan mezrasındaki aile kabristanlığına, sevenlerinin duaları ve gözyaşları arasında defnedildi.

Cenaze namazı ve defin sonrasında Solhan İmam Gazali Camii Taziye Evi’ne geçen Vali Usta ve Sağlık Bakan Yardımcısı Yılmaz, Altın ailesine baş sağlığı ve sabır dileklerini ilettiler.

Taziye programı sonrasında konuşan Vali Usta, "Bingölümüzün değerli isimlerinden birini, Şırnak İl Sağlık Müdürümüz Uzman Dr. Suat Altın’ı son yolculuğuna uğurladık. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun." dedi.