GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2021 14:22   Güncelleme : 27-03-2021 14:22

Sel felaketinin yaraları sarılıyor

Sel felaketinin yaraları sarılıyor

BNH - Bingöl Valiliği, bir süre önce kentte meydana gelen sel ve fırtına felaketinin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Vali Kadir Ekinci, yaptığı açıklamada, 24 Mart'ta yoğun yağışa bağlı sel felaketi ve kuvvetli fırtına yaşandığını hatırlattı.

Sel ve fırtına sonrasında bazı mahallelerde konut ve iş yerlerinde su baskınları görüldüğüne işaret eden Vali Ekinci, sözlerine şöyle devam etti:

"Buna farklı olarak farklı düzeylerde maddi hasarlar gerçekleşti. Bu süreçte can kaybının yaşanmaması en büyük tesellimizdir. Bingöl Valiliği ve Bingöl Belediyesi ekiplerimiz felaketin ilk anından itibaren tüm imkanlarıyla vatandaşımızın yanında olmuş, ihbarlara koşmuş, duruma müdahale etmişlerdir. Kurumlarımız mağduriyetlerin giderilmesi ve felaketin izlerinin bir an önce silinmesi için el ele gece gündüz çalışmışlardır. Afetin hemen ardından Türk Kızılay Bingöl Şubesi tarafından mağdur 14 aileye gıda kolisi, temizlik seti ulaştırılmış, psikososyal destek ekiplerimizce gerekli sosyal hizmet müdahaleleri yapılarak zarar gören ailelerden sosyal ve ekonomik destek amaçlı başvurular alınmıştır."

Vali ekinci, afet sonrası hasar tespit çalışmalarına bağlı olarak vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için bakanlıklardan ödenek talebin bulunulduğunu aktardı.

Ödeneklerin hızlı bir şekilde vatandaşlara ulaştırılacağını belirten Ekinci, "En kısa sürede yaralar sarılacaktır. Dün olduğu gibi bugün de yarınlarda da en hızlı ve etkin şekilde siz kıymetli hemşerilerimizin yanında, emrinde ve hizmetinde olacağız." ifadelerini kullandı.