GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-03-2021 17:21   Güncelleme : 24-03-2021 17:21

Sel felaketi 5 mahallede etkili oldu

Sel felaketi 5 mahallede etkili oldu

BNH - Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, dün gece meydana gelen sel felaketinin 5 mahallede etkili olduğunu bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Bingöl Belediyesi ekiplerinin, şiddetli yağış sonucu oluşan sel afeti sonrası baskın ve tahribatlara anında müdahale ettiği belirtildi.

Gece boyunca çalışan ekiplerin, gündüz de kentin farklı noktalarında müdahale ve hasar tespit çalışmalarını sürdürdüğü ifade edilen açıklamada, "Yağışla birlikte teyakkuz halinde olan Bingöl Belediyesi, kriz merkezi kurarak Mirzan, Yeşilyurt, Simani, Saray ve Şehit Mustafa Gündoğdu mahalleleri başta olmak üzere kent genelinde hummalı bir çalışma yürüttü. Akşam saatlerinden başlayarak sabaha kadar çalışan ekipler, su baskınları oluşan bodrum kattaki evleri sel sularından temizleyerek, bazı binaları da tedbir amaçlı boşalttı."

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Arıkan, hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Sel felaketi sonrası tüm ekiplerle sahada oldukların anımsatan Arıkan, "Sağanak yağışın ardından meydana gelen sel felaketi özellikle beş mahallemizde etkili oldu. Ekiplerimizi yoğun bir şekilde bu mahallelere yönlendirdik. Akabinde hemen kriz merkezi oluşturarak, diğer ekiplerimizi vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu bölgelere yönlendirdik. Bingöl Valiliği öncülüğünde kamu kurum ve kuruluşlarımızda da destek alarak gece-gündüz yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. Vatandaşların mağduriyetlerini hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için tüm gücümüzle sahada, vatandaşımızın yanında olduk." ifadelerini kullandı.

Arıkan, afet sonrası başlatılan hasar tespit çalışmalarını en kısa sürede tamamlayarak, mağdur olan vatandaşlara gerekli desteği sağlamak için elllerinden geleni yapacaklarını aktardı.

Selde mağdur olan vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulanan Arıkan, şunları kaydetti:

"Gece gündüz demeden canla başla çalışan ekip arkadaşlarıma ve Bingöl Valiliği nezdinde bizlerden desteğini esirgemeyen tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Rabbim bizleri her türlü afetten muhafaza eylesin.”

AdminAdmin