GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-03-2022 19:12   Güncelleme : 16-03-2022 19:37

Şehit yakınlarına ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’ takdim edildi

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Bingöl'deki şehitlerin yakınları için ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’ tevcih töreni gerçekleştirildi.

Şehit yakınlarına ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’ takdim edildi

16.03.2022
 

Törene Vali Kadir Ekinci’nin yanı sıra 49. Komando Tugay Komutan V. T. Albay Necdet Durak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Gökhan Şahin, İl Emniyet Müdür V. Z. Serkant Yağanoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, Bingöl Şehit Aileleri, Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Vahap Baysal ve şehit yakınları katıldı. 

Vali Ekinci, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda düzenlediğimiz ‘Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’ne ‘hoş geldiniz’ diyor, sizleri sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Şehitlerimiz hiçbir konuyla kıyaslanmayacak, hiçbir mevzu ile yer değiştirmeyecek kadar değerli, daimî ve asli gündemimizdir.

Şehitlerimizi anmak, onların aziz hatıralarını canlı tutmak ve yeni nesillere Malazgirt’ten 15 Temmuz’a şehadet bilincini anlatıp şehitlerimizi hatırlatmak en büyük vazifemizdir.

Bugün ülkemizin dört bir yanında huzur ve güven varsa, bu, kanlarıyla bedel ödeyen aziz şehitlerimiz sayesindedir.

Bugün bu topraklarda birlik ve beraberlik içinde, dostça ve kardeşçe yaşayabiliyor ve yarınlara güvenle bakabiliyorsak bu da aziz şehitlerimiz sayesindedir.

Bizim için her şehit, bu topraklardaki ebedi varlığımızın sembolü ve garantisidir. Ve hamdolsun, bu ülkenin her ferdi gözünü kırpmadan vatan için şehit olmaya hazırdır.

Bağımsızlığa ve özgürlüğe olan düşkünlüğümüzden dolayı bizim şehidimiz çoktur, şehitliklerimiz de büyüktür.

Bu münasebetle bir kez daha vatan, millet, bayrak, ezan gibi kutsal değerler adına canını ortaya koyan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Mekanları cennet, makamları ali olsun.

Şehitlerimiz bizler için ne kadar değerli ise şehit aileleri de onlardan bizlere kalan son derece değerli, muhterem emanetlerdir.

Bizler için evlatlarını feda etmiş siz şehit aileleri gurumuzsunuz, başımızın tacısınız. Bu millet, bu devlet sizlere minnettardır.

Kapımız ve gönlümüz sizlere daima açıktır. Her müşkülünüze koşmak, her derdinize deva olmak değişmez ve en büyük görevimizdir.

Aziz şehitlerimizin değerli aileleri,

Bugün, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, ‘Devlet Övünç Madalyası’nı ülkesi için en büyük fedakarlığı yapmış şehitlerimizin ailelerine Sayın Cumhurbaşkanımızı temsilen takdim etmekten gurur duyduğumu paylaşmak isterim.

Bu vesileyle tekrar aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, siz değerli şehit yakınlarına da en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Törende, Vali Kadir Ekinci tarafından Şehit Güvenlik Korucusu Hacı Alan’ın oğlu Serkan Alan’a, Şehit Güvenlik Korucusu  Mehmet Çintay’ın oğlu Ömer Çintay’a, Şehit Güvenlik Korucusu  Tarık Aydemir’in oğlu Tarkan Aydemir’e, Şehit Güvenlik Korucusu  İdris Demir’in oğlu Cabir Demir’e, Şehit Güvenlik Korucusu  Mehmet Koçdağı’nın oğlu M. Ali Koçdağı’na Şehit Güvenlik Korucusu  Mansur Salcan’ın kızı Amine Salcan’a, Şehit Güvenlik Korucusu  Nesip Özen’in oğlu Enes Özen’e ve Şehit Güvenlik Korucusu Ahmet Nebi’nin oğlu M. Mustafa Nebi’ye ‘Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları’ takdim edildi.

AdminAdmin