GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-05-2022 10:13   Güncelleme : 27-05-2022 10:38

Sahte kimlik kullanan firari hükümlü yakalandı

Bingöl Emniyet Müdürlüğünce kısa bir süre önce kentte kurulan Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar), hakkında 24 yıl 1 ay 10 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlüyü sahte kimlikle yakaladı.

Sahte kimlik kullanan firari hükümlü yakalandı

Bingöl'de, hakkında  24 yıl 1 ay 10 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü sahte kimlikle yakalandı.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğünce kentte meydana gelen olaylara daha etkin-hızlı bir şekilde müdahale edilebilmesi, önleyici polislik faaliyetlerinin geliştirilmesi ve meydana gelen olay sonrası olayın aydınlatılması, faillerin yakalanması amacıyla Motosikletli Polis Timlerinin (Yunuslar), büyük gayret ve duyarlılıkla görevlerini sürdürdüğü belirtileti.

Yunuslar tarafından durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta yapılan kontrollerde başkasına ait kimlik bilgilerini ibraz ettiği anlaşılan bir şahsın toplamda 24 yıl 1 ay 10 gün hapis cezası olan firari olduğu tespit edildiği ifade edilen açıklamada, söz konusu firarinin emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edildiği kayedildi.

Ayrıca aynı araçta bulunan başka bir şahsın yapılan üst aramasında, 27,84 gram narkotik madde ele geçirildiği bildirildi.

AdminAdmin