GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-06-2022 20:19

Sahte engelli raporu operasyonunda 4 kişi tutuklandı

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Bingöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen "sahte ve usulsüz engelli raporu" operasyonunda gözaltına alınan 25 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

Sahte engelli raporu operasyonunda 4 kişi tutuklandı

Bingöl'de düzenlenen sahte engelli raporu operasyonunda gözaltına alınan 25 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek veya üye olmak" ve "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" suçlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 24 şüphelinin, emniyetteki işlemleri  tamamlandı.

Soruşturma kapsamında engelli vatandaşlara sağlanan birtakım maddi kolaylıklardan yararlanmak amacıyla, Bingöl'de usulsüz engelli raporu düzenlenmesi olaylarına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan şüphelillerden 15'i emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 

Emniyetteki işlemlerin ardından adliye sevk edilen 10 şüpheliden 4'ü tutuklandı, 6'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Önceki gün düzenlenen operasyonda 24 şüphelini gözaltına alındığı açıklanmıştı. Bir şüphelinin ise daha sonra gözaltına alındığı öğrenildi.

AdminAdmin