SAĞLIK
Giriş Tarihi : 18-07-2021 13:37   Güncelleme : 18-07-2021 13:37

Sağlık Müdürlüğü uyardı! Lütfen Dikkat!

Bingöl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu, koronavirüs ile mücadelenin en önemli silahının hiç şüphesiz maske, mesafe, temizlik ve aşı olduğunu bildirerek, herkesi randevusuz aşıya davet etti.

Sağlık Müdürlüğü uyardı! Lütfen Dikkat!

Bingöl İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Mehmet Emin Gündoğdu, koronavirüsten kurtulmak için bütün vatandaşları randevusuz aşı olmaya davet etti.

Gündoğdu, yaptığı yazılı açıklamada, koronavirüs ile mücadelenin en önemli unsurunun hiç şüphesiz maske, mesafe, temizlik ve aşı olduğunu bildirdi.

Koronavirüse karşı geliştirilmiş en önemli silahın aşı olduğunu vurgulayan Gündoğdu, şunları kaydetti:

"Aşı oranının düşük olduğu illerde vaka sayılarının yeniden yükseldiği Sağlık Bakanımızın açıklamalarından da anlaşılmaktadır. Ayrıca son dönemlerde kısıtlamaların kaldırılması, yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerin artması ile birlikte kontrolsüz ve tedbirsiz ziyaretlerin çoğaldığı,  maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulmada gevşeme görülmüştür. Şüphesiz kuralların ve tedbirlerin hiçe sayılması vaka artışını da beraberinde getirmiştir. Tedbirlere riayet edilmemesi durumunda aşı oranının da düşük olduğu ilimizde Kurban Bayramında vaka sayısında artış oluşturacağı aşikardır. 

İl Sağlık Müdürlüğümüzce Covid-19 Aşısı hususunda gerekli çalışmalar yapılmış, hastanelerimizde, aile sağlığı merkezlerimizde aşı odaları oluşturulmuştur. Şehir ve ilçe merkezlerinde ihtiyaç duyulan alanlarda Mobil Aşı Uygulama Noktaları faaliyete geçirilmiş, mobil aşı ekiplerimiz tarafından ev, ev, köy köy, mahalle mahalle dolaşılarak vatandaşlarımızın aşıları yapılmaya çalışılmıştır. Aşı için tüm imkânlar seferber edilerek, koronavirüsün son bulması için her türlü çalışma titizlikle yerine getirilmektedir. 

Koronavirüsü hayatımızdan çıkarmak, sosyal hayatımızı yeniden hareketlendirmek, birbirimizi yeniden gönül rahatlığıyla ziyaret ettiğimiz günlere yeniden ulaşmak, sağlıklı ve endişesiz günlere ulaşmak için tüm vatandaşlarımızı maske, mesafe ve temizlik kuralına uymaya ve 18 yaş ve üzeri tüm vatandaşlarımızı hastanelerimize, aile sağlığı merkezlerimize ve mobil aşı uygulama noktalarına RANDEVUSUZ AŞI OLMAYA davet ediyor, Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum."