GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-03-2021 16:29   Güncelleme : 24-03-2021 16:29

Sağanak yağış sonrası aynı manzaralar

Sağanak yağış sonrası aynı manzaralar

BNH - Bingöl'de dün gece etkili olan sağanak yağış, su taşkınlarına neden oldu. Yağış sonrası aynı manzaralar ortaya çıkarken, tek teseli can kaybının olmaması.

Dün gece feci şekilde yağmur yağdı. Yağış sonrası kanalizasyonlar tıkandı, yol bulamayan sular sel afetine dönüşerek yolarda aktı, bazı bodrum katlarını ve zemindeki iş yerlerini su bastı.

Selden çok sayıda vatandaş zarar gördü. Her zaman olduğu manzara yine değişmedi. Yolda akan sular, sularda sürüklenen araçlar, taşan logarlar, eşyaların içinde yüzdüğü bodrum katları ve çamur yığınları görüldü.

Afet sonrarı tüm kurumlar vatandaşların yardımına koştu, logarlar açıldı, pis sular temizlendi. Yaralar sarılacak dendi.

Afetin bilençosu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Valiliğin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Dün gece yaşanan kuvvetli yağış sonrası oluşan sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hasar tespit ve müdahale çalışmaları aralıksız devam eden ekiplerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz." denildi.

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan da afetin yaşandığı andan itibaren tüm beeldiye ekiplerinin sahada olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Sel felaketinin izlerini silmek, vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için gece gündüz canla başla çalışan ekip arkadaşlarım ile kamu kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. En kısa zamanda tüm olumsuzlukları gidermiş, tespit çalışmalarımızı da tamamlamış olacağız İnşallah."