EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-03-2021 12:22   Güncelleme : 23-03-2021 12:54

Özel eğitim öğrencisinden ilk kişisel resim sergisi

Özel eğitim öğrencisinden ilk kişisel resim sergisi

BNH - Merkeze bağlı Göltepesi köyünde yaşayan 14 yaşındaki özel öğrenci Mahmut Koşunkartay, 14 çalışmadan oluşan ilk kişisel resim sergisini açtı.

Göltepesi Yeni Yerleşim Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Koşunkartay, okulun kaynaştırma dersleri sırasında yaptığı çalışmalar Görsel Sanatlar Öğretmeni Beyhan Korkulutaş’ın dikkatini çekti.

Yeteneğinin fark edilmesi ve öğretmeninin teşvikiyle sulu ve keçeli boya resimleri yaparak zamanla kendi tekniğini geliştiren koşunkartay, yaptığı birbirinden güzel eserlerle adeta “sanata engel yok” dedirtti.

Mahmut’un kendi iç dünyasını yansıttığı 14 resimden oluşan ilk kişisel resim sergisi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Abdulhaluk Çakan ve Yusuf Tokuş ile Rehberlik Araştırma Müdürü Adem Alp’ın katıldığı törenle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

"Her çocuk özeldir" temasıyla açılan sergideki eserler, büyük beğeni topladı.

Genç ressamın, resim tutkusunu evin dışına taşınmasına destek olan görsel sanatlar öğretmeni Beyhan Korkulutaş, öğrencisinin çok yetenekli olduğunu ve kendisiyle gurur duyduğunu söyledi.

Özel eğitim kaynaştırma odasında Mahmut’un yeteneğini fark ettiğini aktaran Korkulutaş, "Boş derslerde ona verdiğim eğitimlerle Mahmut’un kendi tarzını oluşturduğunu ve tüm öğrencilerden farklı çalışmalar yaptığını fark edince çalışmalarını biriktirmeye başladım. Amacım ilerleyişini takip etmekti. Fakat kısa zamanda seviyesinin üstünde daha farklı ve özgün çalışmalar ortaya çıkardı. Yeteneğinin olduğunu ve bu yeteneğiyle onun özgüvenini artırmak, onun durumunda olan böyle özle çocuklara ön yargılı olan bireylere örnek olması ve en önemlisi onun mutlu olması için daha çok resim yapasını teşvik ettim. Çok güzel eserler ortaya çıktı. O yüzden bizim için her çocuk özeldir." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin