GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2022 15:50

MHP Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, görevinden istifa etti

Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, 6 yıldır yürüttüğü il başkanlığı görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini duyurdu

MHP Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, görevinden istifa etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, görevinden istifa etti.

Varol yaptığı açıklamada, 17 Mayıs 2017 tarihinde yapılan olağan İl Kongresinde seçildiği ve altı yıldır şerefle yürüttüğü MHP Bingöl İl Başkanlığı görevinden sağlık sorunları nedeniyle  ayrıldığını bildirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin takdir ve tensipleriyle bu kutsal görevi devretmenin onurunu yaşadığını ifade ederek, "An oldu geceyi gün ederek emek verdik, bir ekmeği bölüştük, başımı yastığa vicdan rahatlığıyla koyma savaşını verdim ve benliğimi dava ile ezerek bu yolda layıkıyla yürümeye çalıştım. Bu şeref, emanet aldığım ve emanet ettiğim kutlu vazifenin ömrüme kattığı gururdur. Son nefesime kadar taşıyacağım ve çocuklarıma miras bırakacağım bu şerefli geçmiş en kıymetli apoletim olacaktır." ifadelerini kullandı.

Altı yıllık  görev yapmanın onurunu yaşadığını anlatan Varol, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Görev yaptığım sürede Milliyetçi Hareket Partisinin oy oranını yüzde 2000 oranında artırarak  yüzde 27 gibi bir oy oranına ulaşarak, Bingöl İl Belediyesinde  6 olmak üzere toplamda 24 Belediye Meclis üyesi, 2 İl Genel Meclis Üyesi, 1 İlçe Belediye Başkanlığını kazandık, Adaklı İlçemizde 6 oy, Ilıcalar Beldemizde 37 oyla belediye başkanlıklarını az oy farkı ile kaçırdık.  İl başkanlığım sürecinde içtenlikle güzel işler gerçekleştirdiğimiz inancındayım. Yaptıklarımız oldu, yapamadıklarımız da olmuştur. Vicdanen huzurlu bir şekilde emaneti, devrettiğime inanıyorum. Ben halis bir niyetle dava sürecimi büyük bir onurla idame ettim elbette ki, takdir Ülkücü Hareketin şerefli ve namuslu mensuplarınındır.
Görev sürem boyunca yaptıklarımın ve yapamadıklarımın hesabını her zaman Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezine vermeye hazırım. Ülkücülük dışında bir aidiyet tanımayan, Ülkücü pencereden bakarak beni eleştiren herkese şimdiden saygı duyacağımı belirtmek istiyorum fakat görev sürem boyunca yaptıklarıma şahsi ikbal, menfaat ve Ülkücülük dışındaki pencerelerden eleştiri getirecek olanların fikirleri de, şahsiyetleri de tarafımca hükümsüzdür. Bu süreç boyunca yapılan her güzel iş teşkilatımın, her eksik, noksan şahsımındır. Ömrü boyunca Ülkücü kelimesinin sonundaki –cü aidiyeti dışında tek bir sıfatı dahi kabul etmeyen şahsım, bundan sonra da Ülkücü olabilmenin ve Ülkücü kalabilmenin şerefine talip olacaktır. Makamlar şerefli bir emanet, dava adamlığı ise ömürlük aidiyettir.
Son olarak 6 yıl boyunca beraber çalıştığım, görev yaptığım İl Yönetimime , İlçe Başkanlarımıza, geçmiş dönem İl Ocak Başkanıma ve Ocak yöneticilerine, Desteklerini esirgemeyen tüm Ülküdaşlarıma ve Milliyetçi Hareket Partisine destek olan kıymetli dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.
Bu süreçte her daim yanımda duran kıymetli Eşime ve Çocuklarıma ve Varol Ailesine sonsuz teşekkür ederim.
Göreve atananacak olan, İl Başkanımıza ve Yönetimine Allahtan kolaylık ve muvaffakiyetler diliyorum. Davamıza, camiamıza ,şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum."

AdminAdmin