Bingöl İŞKUR İl Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü arasında düzenlenen Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında 7 personel alınacak.

İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığıyla alınacak işçiler, noter kurasıyla belirlenecek.

Konuyla ilgili Valilikten yapılan duyuru şöyle:

 

"TOPLUM YARARINA PROGRAMLAR (TYP) HAKKINDA DUYURU

          İŞKUR ile Bingöl İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında 7 kişiye yönelik olarak düzenlenecek Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları 11.09.2023 – 15.09.2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir.
Katılımcı şartları
a. Kuruma kayıtlı işsiz olmak
b. 18 yaşını tamamlamış olmak
c. Emekli ve malul aylığı almamak
d. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);
e. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.
f. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin birbuçuk katını (17.103,00 TL ) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.
g. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.
Asıl ve Yedek Katılımcılar, % 100 noter kurası ile belirlenecektir.
Noter kurası 20.09.2023 tarihinde saat 10:00’ da Müftülük Konferans Salonunda çekilecektir.
Başvurular İl Müdürlüğü , İŞKUR e-şube ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden alınacaktır.
Bingöl İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Programı 02 Ekim 2023 tarihinde başlayacak, 28 Haziran 2024 tarihinde sona erecektir."