Bingöl’e gelişinde büyük bir coşkuyla karşılanan Zeki Korkutata, parti binasına giderek AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı başvurusunu yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Müşavirliği görevinden istifa ederek AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusu için Bingöl’e gelen Zeki Korkutata, Yado Çeşmesi önünde büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Uzun konvoy eşliğinde kent merkezine gelen Korkutata, Ulu Cami kılınan öğlen namazının ardında yoğun ilgi eşliğinde AK Parti Bingöl İl Başkanlığı’na geçti.

AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar ve il yöneticileri tarafından karşılanan Korkutata, Sağlar ve diğer yöneticilerle bir süre sohbet etti.

Burada müracaatını yaptıktan sonra salonda kendisini bekleyen kalabalığa hitap eden Korkutata, sürece dair değerlendirmelerde bulundu.  Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem de AK Parti için destek talebini dile getirdi.

Kedisine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Korkutata, "Heyecanınız bize bir motivasyon kattı hem partimiz için hem de şahsımız için. İnşallah bu motivasyon, bu enerji ile önümüzdeki seçimlerde de Bingöl’de büyük bir başarıya imza atıp Türkiye’nin yüz akı olma yolunda büyük bir irade ve kararlılık göstereceğiz." dedi.

"Bingöl’de 3-0’ın yollarını zorlayacağız"

"Siz beni tanıyorsunuz, beni sizi tanıyorum." diyen Korkutata, konuşmasına şöyle devam etti:

"Çocukluğum, buradaki büyüklerimizin yanında geçti. Siyasette, bürokraside, sivil toplumda hiçbir zaman milletin menfaatini geri planda tutmadım. Milletimizin taleplerini her zaman önde tuttum. Bu anlayışla bugüne kadar geldik. Malumunuz geçen seçimde bize bir nöbet yazıldı ve kibir yapmadık, geldik. Köy köy, mezra mezra, ev ev dolaştık. SKM’nin açılış gününde bir konuşma yapmıştım. Demiştim ki, madem cenabı hak bizi bu konuda memur kıldı, milletimiz bize bu görevi verdi, genel merkezimiz böyle takdir etti bize düşen buna sadakatle sarılmak ve bunun gereğini yapmaktır. Ev ev, kapı kapı dolaşarak bunun gereğini yaptık ve güzel bir şekilde emaneti sahiplerine teslim ettik, elhamdülillah. Fakat bugün geldiğimiz noktada bu emanetin taçlandırılması için önümüzde yeni bir kapı açılıyor ve tekrar bir seçim arifesindeyiz. Geçen seçim şöyle demiştim; ‘sizin bu sevginiz 100 milletvekilliğine bedeldir. Belki seçimi sandıkta kaybetmiş olabiliriz ama ben sizin gönlünüzü kazandım, benim için en büyük kazanç budur diye söylemiştim. Bugün gördük ki siz hala aynı noktadasınız. Bu kardeşinizi yalnız bırakmadınız. Biz o gün seçimi kaybetmiş olabiliriz, şahsım olarak söylüyorum partimiz elbette ki kazandı ama bugün tekrar yeni bir enerjiyle yolumuza ve yolculuğumuza devam ediyoruz. İnşallah takdir edilirse, bu görev tekrar bize verilirse Bingöl’de 3-0’ın yollarını zorlayacağız. Burada büyük bir başarı ile çıkacağız ve Türkiye’nin yüzyılı inşa edilirken, Bingöl bu yüzyıla genç, enerjik ve yeni motivasyonla katkı sunmaya hazır olacak. Allah hepinizden razı olsun."

Korkutata, aday adaylığı başvurusunun ardından, teşkilatları ziyaret etmek üzere Genç ilçesine gitti.