GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-06-2022 19:58

Korkunç cinayet! 79 yaşındaki adamın katil zanlısı 15 yaşındaki çocuk

Bu sabah Genç ilçesinde ölü bulunan 79 yaşındaki adamın cinayete kurban gittiği belirlendi. Katil zanlısı ise 15 yaşındaki çocuk çıktı. Cinayeti itiraf eden katil zanlısı jandarmaya verdiği ifadesinde maktulü, kendisine hakaret ettiği için öldürdüğünü söyledi. Ayrıntılar haberde...

Korkunç cinayet! 79 yaşındaki adamın katil zanlısı 15 yaşındaki çocuk

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Pınaraltı (Şegan) köyünde sabah saatlerinde toprağa gömülü olarak bulunan 79 yaşındaki Teyfik Kaynar’ın katil zanlısının, 15 yaşındaki çocuk olduğu belirtildi. Jandarma tarafından gözaltına alınan katil zanlısının, kısa süre önce Diyarbakır’dan köye geldiği ve kendisine küfür ettiği gerekçesiyle cinayeti işlediğini itiraf ettiği öğrenildi. 

Alınan bilgiye, Genç ilçesine bağlı Pınaraltı köyünde dün, Teyfik Kaynar’ın ailesi, jandarmaya giderek kayıp ihbarında bulundu. Bunun üzerine jandarma ve AFAD ekipleri Kaynar’ın gidebileceği yerleri kadavra köpeği ile aramaya başladı. Aramada, Kaynar’a ait bahçede kadavra köpeğinin tepki vermesi üzerine kazı çalışması yapıldı. Bir süre sonra Kaynar’ın cesedine ulaşıldı. Yapılan ilk incelemede Kaynar’ın sırtından tüfek ile vurulmuş olduğu tespit edildi. Kaynar’ın cansız bedeni, otopsi için Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi morguna götürülürken Jandarma ekipleri de, ifadelerini almak üzere, aralarında aile üyelerinin de olduğu bazı kişileri karakola götürdü. Cinayet ile ilgili çok yönlü soruşturma sürerken elde edilen bir bilgi ekipleri harekete geçirdi. Yaşanan cinayette dün sabah saat 08’00 sıralarında Teyfik Kaynar’ın yanında daha önce Diyarbakır’dan köye geldiği belirtilen 15 yaşındaki M.A’nın görüldüğü bilgisi üzerine harekete geçen ekipler, köy merkezinde zanlıya uyguladıkları çapraz sorgunun ardından zanlının cinayeti işlediğini itiraf ettiği öğrenildi. Kendisine sürekli hakaret ettiği gerekçesi ile evden aldığı tüfek ile maktulü sırtından birkaç defa ateş ederek öldürdüğünü itiraf eden zanlı, cinayette kullandığı silahı da güvenlik güçlerine teslim etti. Zanlının cinayetin ardından ablasının evinde banyoya gidip duş aldığını, üzerini değiştirdiğini, ardından da evden ayrıldığını söylediği öğrenildi. Suçunu itiraf eden zanlı, Genç İlçe Devlet Hastanesi’ne götürülerek buradan sağlık kontrolünden geçtikten sonra adliyeye sevk edilecek.

AdminAdmin